İstanbul’da 230 bin kişiye iş imkanı

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 19 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,İstanbul’da yetiştirilen çiçeklerin ihraç edileceğini ve bu yolla yaklaşık 230 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını açıkladı.

  [​IMG]

  Topbaş,Çobançeşme’deki fidanlığın Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan kendilerine tahsis edildiğini söyledi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya gidişi sırasında uğurlamaya katılan Kadir Topbaş, İstanbul’da yetiştirilen çiçeklerle ilgili soruları yanıtladı. Topbaş, çiçek yetiştirme konusunda İstanbul’un bir taraftan kendi ihtiyacını tedarik ederken, diğer taraftan Anadolu’nun birçok kentine satış gerçekleştirdiğini, bir ileriki adım olarak da yurt dışına ihracatı düşündüklerini söyledi. Topbaş, çiçeklerin ihracıyla birlikte yaklaşık 230 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını belirtti. Silivri, Çatalca ve Şile’deki köylerde çiçek alımlarına başladıklarını kaydeden Topbaş, bu yolla ağaç kesme yasağı nedeniyle mağdur olan orman köylülerinin mağduriyetlerinin giderildiğini kaydetti.

  İstanbul’un çeşitli yerlerine 13 milyon lale diktiklerinin altını çizen Topbaş, “Çok dikmek yerine ekonomiye katkısını oluşturmayı arzu ediyoruz. 4,5 milyon TL harcandı ve bu kent ekonomisi içinde kaldı. Rakam olarak ilk etapta farklı değerlendirilebilir ama bizim günü birlik organizasyonlarda bunu harcadığımız oluyor. Bu rakam Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütçesinin yüzde 1,2’sidir.” şeklinde konuştu.
    2. Cevap: İstanbul’da 230 bin kişiye iş imkanı

  büyük şehrin ihtiyacıda çok:p
  çiçek yetiştirmek için 230 bin kişi anadoluda çoğu ilde o kadar kişi yok
  inşallah söylenen rakamlarda vatandaşımıza iş imkanı sağlanır:)