İstanbul'a yeni sel alarmı

'Haberler' forumunda Mirayy tarafından 9 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışların 3 gün daha devam edeceği bildirildi.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Balıkesir, Kırıklareli, Bursa ve Bilecik) ve Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın çevreleri ile gece saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç kesimlerinde hissedilir derecede (4 ila 6) azalacak.

  RÜZGAR: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR
  Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Balıkesir, Kırıklareli, Bursa ve Bilecik) ve Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile gece saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım düşmesi, Ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
   
 2. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  [​IMG]

  İSTANBUL İÇİN SEL UYARISI
  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölgesel Tahmin Merkezi, İstanbul'un Çatalca ve Silivri çevrelerinde devam eden kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışların gece saatlerinden itibaren İstanbul'un genelinde görüleceğini ve yarın akşam saatlerine kadar devam edeceğinin tahmin edildiğini bildirildi.

  Merkezden yapılan meteorolojik uyarıda, Yağışlı havanın perşembe ve cuma günü aralıklarla devam edeceği, bu yağışlara ilave olarak cuma günü yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girileceğinin tahmin edildiği ve yağışlı havanın hafta sonu da İstanbul ve çevresinde etkisini sürdürmesinin beklendiği kaydedildi.

  Uyarıda, kuvvetli yağışın oluşturabileceği sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, kara ulaşımında aksamalar gibi olumsuzlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

  Ayrıca Kapıdağı Yarımadası ve Erdek için de kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

  YAĞIŞ AVRUPA YAKASI'NDAN ANADOLU YAKASI'NA GEÇECEK
  Avrupa Yakası'nda etkili olan sağanak yağışın, Anadolu Yakası'nda etkisini arttırmasının beklendiği açıklandı.

  BOLU BELEDİYESİ'NDEN SEL UYARISI

  Bolu Belediyesi, hoparlöründen anons yaparak vatandaşları sel konusunda uyardı.

  Belediye Başkanlığı, kentte beklenen ve etkili olması düşünülen sağanak yağış konusunda belediye hoparlöründen anons yaparak vatandaşı sel konusunda uyarıyor. Anonslar belirli aralıklarla devam ediyor.

  Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de Bolu'da öğleden sonra sağanak yağış beklendiğini ifade ederek, ''Halkımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Yağış, 3 gün süreyle etkili olacak'' diye konuştu.

  Bolu'da geçtiğimiz aylarda etkili olan sağanak yağışın ardından Abant bölgesinde sel meydana gelmiş ve çok sayıda yerleşim yeri zarar görmüştü

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Kırıklareli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek

  EGE: Parçalı çok bulutlu, İç Ege aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Bingöl, Muş ve Iğdır) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.


  Alıntıdır...
   
 3. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  Merveeeeeeeeee konunun içindeki Yalova, yazısını görünce aklım gitti. :(Annemede ulasamadım :( hala yazlıktalar.Meğer orada gayet normal bir yaz yağmuru yağmış :f63: ama şimdilik tabii... :f196:

  Bana korku borcun var Merve :)
   
 4. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  :f20::f20:

  korku borcu....
  :):):)
   
 5. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  23 kişi şuana kadar ölmüş 8 kişide kayıp:f196:
   
 6. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  Gerçekten bu bir büyük bir afet böyle bir yağmur yağışına karşı kimse bir şey yapamaz rabbim ölenlere rahmet eylesin yakınlarına sabırlar ihsan eylesin :) dilerim kayıplarımız bu kadarda kalır ...
   
 7. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  Söyleyecek laf yok İstanbul un hali ortada...
  Sel de ölenlere Allah tan rahmet diliyorum..
   
 8. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  çok zoR vLLaa ALLAH kimseyee yaşatmasınn en sevmedimm afet seL :)
   
 9. Cevap: İstanbul'a yeni sel alarmı

  Dün gece hayatımda duymadığım kadar gökgürültüsü ve şimşek çakmaları yaşadım.Bardaktan boşalırcasına yağmur vardı.Elektirikler gün boyu yoktu..gerçekten ürkütücüydü.:(
  Sel mağdurlarına Rabbim yardım etsin,ölenlere rahmet diliyorum..