İstanbula Yakın Tatil Yöreleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda ZeuS tarafından 10 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  istanbulda yakın tatil yerleri
  istanbul'a yakın olan tatil yöreleri

  SİLİVRİ
  Silivrinin İstanbula yakınlığı sahip olduğu tarihi ve doğa özellikleri tatil için ideal. İstanbulun 67 kilometre güneybatısında bulunan güzel bir sahil kenti olan Silivri, en çok ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret ediliyor. Ancak Silivri dört mevsim rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz, dinlenip güzel deniz manzarasının tadını çıkarabileceğiniz, huzurlu havasında ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoşça zaman geçirebileceğini bir yer. Silivrinin 45 km uzunluğunda sahil şeridi yaz aylarında yüzmek ve serinlemek isteyen pek çok kişiyi mıknatıs gibi çekiyor. Sahil şeridinin bazı alanlarında oluşturulan park ve gezi yerleri, ilçeye gelen misafirlere dinlenme ve eğlenme imkanı sağlıyor. Deniz sporlarına meraklıysanız, Silivri kıyıları sizin için bir cennet.


  KIYIKÖY

  İstanbula 160 kilometre uzaklıktaki Kıyıköy, Kırklareline bağlı şirin mi şirin bir köy. Karadenize bakan bir yükseltide, Papuç ve Kazan derelerinin ortasında kurulan Kıyıköy, bir zamanlar Midye adıyla da anılıyordu. İstanbuldan yola çıktığınızda Çerkezköy yolundan Saray istikametine dönerek Kıyıköye ulaşabilirsiniz. Saraya vardığınızda, Kıyıköy sapağına girmeniz gerekiyor. Virajlı bir yol ama manzarası harika. Hem yolda dinlenmeniz, piknik yapmanız, temiz havayı soluyarak kafanızını dinlemeniz de mümkün. Bu doğa harikası köyü popüler yapan özellikleri, denizi ve havası. Burada hem doğayla içiçesiniz, hem denize girebiliyorsunuz, hem de sakin bir balıkçı köyünün huzurunu yaşıyorsunuz. Kıyıköye İstanbuldan turlar da düzenleniyor. Doğa gezileri ve trekking severler bu tarihi köyün keyfini günübirlik de olsa yaşıyorlar. İlkbahar ve yaz aylarında büyük rağbet gören Kıyıköyde balık yemenin de tadı başka.


  KERPE
  Kandıraya 10 km., İzmite 50 km. uzaklıkta masmavi deniziyle, sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyüdür, Kerpe. Kerpe deki eşsiz güzellikteki “Kayalıklar ise birçok insanın buraya gelmesi için en önemli neden durumunda. Tırmanarak ya da dalarak değişik heyecanlar yaşayabileceğiniz Kerpe Kayalıklarında, ilginç mağaralar da bulunuyor. Özellikle kayaların altındaki boşluklar, dalış sporu meraklıları için ideal. Kaya tırmanışı, trekking, dalgıçlık, balıkçılık, hiking ve yüzme gibi uğraşlarla ilgileniyorsanız, Kerpe sizin için ayrı bir cazibeye bürünecek. Kerpe son derece elverişli bir coğrafi konuma sahip, sırtını alabildiğine sık çam ormanlarına dayamış, bu şekilde kuzeyden rüzgar almıyor. Denizi ise çocuklu aileler için ideal.

  İstanbula Yakın Tatil Yöreleri Daha fazla seçenek için;

  https://forumdas.net/istanbul/istanbula-yakin-kis-tatil-yerleri-152659/

  https://forumdas.net/istanbul/istanbula-yakin-tatil-beldeleri-153813/

  https://forumdas.net/istanbul/istanbula-yakin-tatil-mekanlari-153889/

  https://forumdas.net/istanbul/istanbula-yakin-tatil-yerleri-deniz-154360/