İstanbula Yakın Sahil Kasabası

'Türkiye Coğrafyası' forumunda Meryem tarafından 10 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. İstanbula Yakın Sahil Kasabası
  İstanbula Yakın Sahil Kasabaları
  KEFKEN

  İstanbul'a 160 km uzaklıkta. Kefken aslında bir balıkçı kasabası. Kefken merkeze geldiğinizde, limanı ve balıkçı teknelerini karşınızda buluyorsunuz. Kefken yakınlarında bulunan koylar ise bakirliği ile cezp edicidirler. Özellikle Cebeci kumsalı ile bir tatil beldesi özelliği taşımaktadır.

  [​IMG]

  KIYIKÖY
  İstanbul’a 160 kilometre uzaklıktaki Kıyıköy, Kırklareli’ne bağlı şirin mi şirin bir köy. Karadeniz’e bakan bir yükseltide, Papuç ve Kazan derelerinin ortasında kurulan Kıyıköy, bir zamanlar Midye adıyla da anılıyordu.Bu doğa harikası köy, Bizans döneminde bir sayfiye yeri olarak biliniyordu. O zamanki adı Salmidores’ti. Köyün girişindeki sur kalıntıları o dönemlerden. Bir de tarihi Aya Nikola Manastırı var. Manastırın Cenevizliler’den kaldığı da söyleniyor. Kıyıköy’ü popüler yapan özellikleri, denizi ve havası. Burada hem doğayla içiçesiniz, hem denize girebiliyorsunuz, hem de sakin bir balıkçı köyünün huzurunu yaşıyorsunuz. Kıyıköy’e İstanbul’dan turlar da düzenleniyor. Doğa gezileri ve trekking severler bu tarihi köyün keyfini günübirlik de olsa yaşıyorlar. İlkbahar ve yaz aylarında büyük rağbet gören Kıyıköy’de balık yemenin de tadı başka.

  [​IMG]

  SİLİVRİ
  İstanbul’un 67 kilometre güneybatısında bulunan güzel bir sahil kenti olan Silivri, en çok ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret ediliyor. Ancak Silivri dört mevsim rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz, dinlenip güzel deniz manzarasının tadını çıkarabileceğiniz, huzurlu havasında ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hoşça zaman geçirebileceğini bir yer.

  [​IMG]


   


Yükleniyor...