İstanbula Yakın Kış Tatil Yerleri

'Türkiyem' forumunda ZeuS tarafından 3 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. istanbula yakın kışın gezilecek yerler
  istanbul da kışın nereye gidilir
  istanbul da kışın gezilecek yerler

  İstanbula Yakın Kış Tatil Yerleri

  İşte İstanbula yakın kısa süreli tatil yapabileceğiniz kışlık tatil mekanları

  Ağva

  İstanbula 100km civarı uzaklığıyla yakın tatil yerlerinden birisidir. Hem yaz hemde kışın konaklama ve dinlenme için uygundur. Merkezi küçük bir kasaba görünümünde olan kilim koyu, gelin kayası, saklı köy ile ziyaretçileri kendine çekmektedir. Ağva özel aracınızla veya üsküdardan kalkan ağva otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

  Karaburun

  İstanbul B.çekmece ye 60km uzaklıkta karadeniz kıyısında şirin bir belde. Muhteşem doğası, ormanları, kumsalı ve temiz havasıyla görülmeye değer yerlerden biri.  Kilyos

  Kilyos diğer adıyla kumköy İstanbulun en bilinen yakın tatil yerlerinden biridir. Yaklaşık 50 km uzaklığı sebebiyle genelde günübirlik olarak gezilmektedir. Yaz mevsimi özellikle hafta sonunda İstanbuldan gelen tatilciler meşhur kumsalını doldurmaktadır.

  Büyük Ada

  İstanbula un bir ilçesi ve feribot ile çok kısa zamanda ulaşılabilmesi nedeniyle oldukça popüler bir tatil yeridir. Genelde hafta sonu günübirlik geziler ve piknik için tercih edilmekle birlikte konaklama imkanlarıda mevcuttur. İstanbuldan ido nu seferleri ile ulaşmak mümkündür.ido.com.tr

  Burgaz Ada

  Burgaz ada ya yine istanbula yakın bölgelerden birisi. Büyük Ada ile aynı vasıtalarla burgaz adaya ulaşabilirsiniz. Ada da ormanda uzun yürüyüşler yapabilir veya balık tutabilirsiniz.

  Heybeli Ada

  Heybeli Ada İstanbulun Büyük Adadan sonra ikinci büyük adasıdır. Ulaşımı diğer adalar ile aynı şekildedir. Doğası ve temiz havasının yanında gezip görülebilecek önemli yerleride vardır. Sanutaryum, ruhban okulu görülmeye değer yerlerindendir.
  [​IMG]