İstanbula Yakın Doğal Güzellikler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Merve tarafından 1 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. İstanbula Yakın Doğal Güzellikler
  İstanbula Yakın Yerler
  İstanbula Yakın Tatil Yerleri

  AĞVA
  İstanbula arabayla 1.5 saat, otobüsle ise 2.5 saat mesafede bulunan, bir yanında Yeşilçay diğer yanın da ise Göksu deresinin bulunduğu, yeşilin bin bir tonunu barındıran, Karadenize bakan altın sarısı kumsalı olan şirin bir ilçe.
  [​IMG]

  ŞİLE
  İstanbula arabayla yarım saat 40 dakika, otobüs ile 1.5 saat mesafede bulunan, İstanbulun akciğerleri olarak adlandırılan Şile, doğal güzellikleri, eşsiz kumsalı ve denizi ile İstanbulun gözbebeği olmayı başarmış bir tatil beldesi.
  [​IMG]

  POLENEZKÖY
  İstanbuldan arabayla yarım saat, otobüsle ise 1 saat mesafede yer alan, vakti zamanında Polonyalılar tarafından kurulan bu kasaba, şehrin gürültüsünden kaçıp rahat bir nefes almak ve kendini doğanın kollarına bırakmak isteyenler için en doğru adres.
  [​IMG]

  KERPE
  Kocaelinin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe İstanbuldan arabayla sadece 1.5 saat ve otobüsle ise 2.5 saatlik bir mesafede bulunuyor. Kerpe doğallığını kaybetmemiş ormanları ile, uzun ve geniş kumsalları ve sakinliğiyle tatil yapmak isteyenler için iyi bir tercih.
  [​IMG]

  İĞNEADA
  İstanbuldan özel araçla 2.5 saat otobüs ile ise 3.5 saat mesafede yer alan İğneada, geniş kumsalı, koruma altındaki yedi gölü, zengin doğası oksijen çadırından farksız havası ve bünyesinde sakladığı sürprizlerle tatil için çok ama çok cazip.
  [​IMG]

  KİLYOS
  Trafik kargaşasından uzak ve sakin bir ortamda deniz ve doğa içinde hafta sonu tatili ve dinlencesi yaşamak istiyorsanız, İstanbulun Sarıyer ilçesinin bu güzel beldesi Kilyos'u ziyaret edebilir, yaz aylarında plaj ve deniz keyfini sürebilirsiniz.
  [​IMG]

  AVŞA
  4 tarafı denizle çevreli bu ada kumsalları ve eşsiz manzarası ile ön plana çıkıyor. Özellikle şahin tepesinden nefis bir günbatımını izleyerek doyumsuz bir tatil yapabilirsiniz.
  [​IMG]

  KARASU
  Maviyle yeşilin buluştuğu eşsiz bir yer olan Karasu keşfedilememiş yapısıyla sizleri çağırıyor. Sakin ve sessiz bir tatil geçirmek isteyenler için birebir.
  [​IMG]

  ŞARKÖY
  Türkiyenin en uzun ve dünyanın ise en uzun 12. kumsalına sahip Şarköyün denizi de ender denizlere verilen mavi bayrağa sahip. Deniz, balık, üzüm ve karidesin merkezi olan Şarköy doğasıyla dikkatleri üstüne çekiyor.
  [​IMG]


  Alntı.