İstanbul İzmir Yol Durumu

'Haberler' forumunda Aysell tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul Yol Durumu


  Dün Balıkesirde başlayan youn kar yağışı sebebiyle İzmir karayolu ulaşıma kapandı. Dün gece Edremit-Yenice karayolunda 16 araç mahsur kaldı. Edremit Belediyesi’ne ait iş makinelerinin çabalarıyla otobüs ve diğer araçlardaki yaklaşık 200 kişiye, saat 23.00 sıralarında ulaşıldı. Bazılarında turistlerin de bulunduğu araçlar, Yenice güzergâhına sevk edildi.

  Balıkesir İzmir karayolunun kapalı olan Akhisar Çanakçı mevkisinde, gece boyunca kontrollu olarak araç geçişine izin verildi. Saat 01.30′da yolun kapanmasının ardından, bölgede mahsur kalanlara Sivil Savunma ve Kızılay ekipleri tarafından 520 adet kumanya dağıtıldı. Aralıklarla ulaşıma açılan yol, sabah saat 09.00 civarında yeniden kapandı. Geçişine izin verilmeyen araçyar, İzmir-Bigadiç kavşağından itibaren durduruluyor. Bu arada Balıkesir Otogarı’ndaki firmalar da sabahtan itibaren bilet satışlarını durdurdu.
  Balıkesir Afet Yönetim Merkezi Sorumlusu Bekir Bahar, dün (22 Ocak) öğrencilerin karne alması sebebiyle karayollarında trafik yoğunluğu yaşandığını, bunun da aksamalara sebep olduğunu söyledi. Bahar, kapalı olan köy ve ilçe yollarında Köy Hizmetleri’ne ait beş ekibin aralıksız çalıştığını kaydetti. Bigadiç ve Savaştepe ilçelerinde çok sayıda köy yolunun da ulaşıma kapandığını aktaran Bahar, köylerde kurtarılmayı bekleyen hasta olmadığını, bir kar motosikletinin de acil durumlar için hazır bekletildiğini açıkladı.
  Yolun kapalı olması sebebiyle Balıkesir çıkışında bir çok araç bekletiliyor. Uzun süredir otobüslerin içinde bekleyen yolcular yolun bir an evvel açılmasını isterken, yetkililerin ilgisizliğinden dert yandı. Bazı yolcular yaklaşık 6-7 saattir beketildiklerini belirterek, yetkililerin bir an evvel yolu açmalarını, perişan durumda olduklarını belirtti.

  Alıntı