İstanbul Havaray Projesi-Havaray nerelerden geçecek

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 13 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul Havaray Projesi Hakkında Bilgi
  [​IMG]
  istanbul Havaray,istanbula Havaray geliyor,istanbul Havaray nasıl olacak,Havaray ın avantajları,havaray İstanbul projesi,havaray nerelerden geçecek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul için 'havaray' sistemini devreye sokacaklarını, çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

  Kadir Topbaş, "Havaray sistemi deniz iskelelerinin bulunduğu noktalar başta olmak üzere tepelerde, yüksek, yoğun yerlerde yaşayan insanların denize ulaşma imkanını sağlayacak bir proje. Yüzeysel finüküler dediğimiz tarzda sahillere indirebilir miyiz diye çalışmalarımız sürüyor. Bunların bir kısmı havaray dediğimiz, havadan giden sistemler" diye konuştu.

  Belediye Başkanı, "Diğer taraftan İstanbul'da 635 kilometre toplamda metro ve raylı sistem öngörüldü, ulaşım master planlarımızda. Bunların bir kısmı havaray dediğimiz, havadan giden sistemler. Bunun değişik yerlerde tespitleri yapıldı. Üzerinde proje çalışmaları yapılıyor. Bazılarını yap-işlet olarak vermeyi de planladığımız çalışmalar ve böylece sistemi çok daha kendi içerisinde toplu taşım ağırlıklı, kullanımlı bir kent haline getirmek istiyoruz" ifadesini de kullandı.

  "Hatlar belirlendi"

  Topbaş, havaray sistemiyle ilgili hatların belirlendiğini ifade ederek, "Şişhane'den özellikle minibüs hattı olarak kullanılan Zindanarkası, Kulaksız ve Okmeydanı'ndan giden minibüs hattının yerine bir havaray çalışması, diğeri Sefaköy'den Halkalı Caddesi üzerinden bir havaray çalışma projemiz var. Buna benzer birkaç nokta daha var" diye konuştu.

  alıntı:cnn türk
   
Yükleniyor...