İştah Kesici Besinler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 31 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


  1. Hangi Besinler İştah Kesici Özelliğe Sahiptir?    Aldığımız birçok besinin aslında iştah kesici özellikleri olduğunu biliyormuydunuz?Her gün alınması gereken vitamin, mineral, protein, yağ ve karbonhidratların doğru kaynaklardan alınması gerekmektedir bu şekilde alınan vitaminler uzun süreli ve kalıcı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yapmak istediğiniz diyeti önce belirleyin daha sonra iştah kesen yiyecekler, özellikle ilk haftalarda diyete bağlı kalmanız için oldukça yararlı olacaktır.

    Öncelikle elmadan bahsetmek istiyoruz elmanın iştah kesici özelliğini olduğunu bilmelisiniz.Beslenme uzmanları elma tüketmenin kilo vermek için çok faydalı olduğunu söylüyorlar.Elma iştah bastıran pektin isimli madde bakımından zengindir.Ayrıca Elma kandaki glikozu düzenliyor.

    Ayrıca Yeşil yapraklı sebzeler aynı elma gibi bol miktarda besin lifi içerir ve çok az kalori alarak uzun süre tok kalmamızı sağlayacaktır.Yulaf ezmesinin Glisemik endeksi oldukça düşüktür fakat besin değeri düşük değildir. Bir kase yulaf ezmesi yiyerek diğer öğüne kadar tok kalabilirsiniz.Yeşil çay acıkmanıza neden olan hormonların salınımını baskılayarak tokluk hissi verecektir bu bakımdan yeşil çay içmeniz öneriliyor.Acı biberde iştah bastırıyor sofranızdan acı biberi eksik etmeyin.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/forumdas-32876.jpg]forumdas-32876[/IMGALT]