İsrail'e Sanal Tepki

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 31 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. İsrail'e Sanal Protesto Başladı

  Filistin için tıbbi yardım ve erzak götüren konvoyun askerler tarafından baskına uğraması dünya çapındaki internet kullanıcılarının dikkatini çekti. İşte İsrail'e karşı yapılan sanal protesto..
  Bu sabah sullarında İsrail ordusu Filistin için tıbbı yardım ve erzak götüren gemi konvoyunu durdurmuştu. İsrail boykotu altındaki Filistin'e yardım götüren konvoy uluslararası sularda seyir halindeyken askerler tarafından durdurulmuştu. Çıkan arbede bir süre sonra tek taraflı çatışmaya dönüştü ve sivillerin ölümüne neden oldu.
  Bu operasyon ise dünya çapındaki müslümanların ayağa kalkmasına neden oldu. İsrail'i protesto etmek isteyen müslüman kullanıcılar İnternet üzerinden birbirlerini organize etmeye çalışıyor.

  Tepkiler ilk önce profil resimlerine yansıdı

  İnsanlar olayın üstünden kısa süre geçmesine rağmen İsrail'i protesto etmek için ilk etapta Facebook ve çeşitli forum sitelerindeki kullanıcı resimlerini değiştiren müslümanlar sanal protestolarını daha ileriye götürmeye çalışıyor. İnsanlar ya profil resimlerini sadece siyah ekran yapıyor ya da anti İsrail bayrakları kullanıyorlar.
  Bazı öfkeli kullanıcılar ise tepkilerini Yahudi soykırımında bulunan Nazi lideri Adolf Hitler'in resimlerini ve sözlerini profillerinde paylaşarak gösteriyor.
    2. tsklr pardus ..............
    3. Hitlerin soykırımı' nı da insanlık dışı olarak tanımlıyorum fakat evet Yahudiler bunu hakediyorlar :f20:
   


Similar Threads: İsrail'e Sanal
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Photoshop ile Sanal Modifiye (Neon Yapmak) 12 Aralık 2010
Teknik Yardım Sanal Masaüstünüz :İCloud 27 Ağustos 2010
Teknik Yardım Sanal Eylemci Olmak İstermisiniz? 25 Ağustos 2010
Teknik Yardım Teröre Sanal Darbe 7 Mayıs 2010
Teknik Yardım Sanalda Farklı Olayları Tecrübe Edin 12 Kasım 2009