İsrailden Özür

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 14 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. İsrailden Türkiyeye Özür
  İsrail'de de tartışılar "Türkiye'nin özür isteğine" hükümetin şahin kanadından net cevap geldi.  İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Dani Ayalon, ülkesinin, İsrail ordusunun 31 Mayısta Gazze yardım gemisine düzenlediği ve 9 Türk'ün ölümüne yol açan baskınla ilgili özür dilememesi gerektiğini ve özür de dilemeyeceğini söyledi.

  İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Dani Ayalon, ülkesinin, İsrail ordusunun 31 Mayısta Gazze yardım gemisine düzenlediği ve 9 Türk'ün ölümüne yol açan baskınla ilgili özür dilememesi gerektiğini ve özür de dilemeyeceğini söyledi.

  Ynet haber sitesine göre, Ayalon bu açıklamayı, Amerikan CNN televizyonuna yaptı.

  Ayalon, asıl özür dilemesi gerekenlerin, gemi seferinin organizatörleri olduğunu savunarak, İsrail'in sorumlu ve itidalli davranmaya çaba gösterdiğini de öne sürdü. Ayalon, Türkiye ile ilişkilerin hem İsrail hem de ABD için önemli olduğunun altını çizdi.

  Öte yandan, İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ayalon'un yarın başlayarak, beş gün sürecek Vatikan, İtalya ve Fransa'yı kapsayan resmi ziyarete çıkacağı bildirildi.

  İsrail Dışişleri Bakanlığından verilen bilgiye göre, Ayalon, Vatikan'la ekonomik ve mali görüşmelerde bulunacak, ayrıca İtalya ve Fransa'daki temasları sırasında da BM Güvenlik Konseyinin son kararı doğrultusunda İran'a yaptırımların uygulanmasını görüşerek, Avrupa ülkelerinin İran'a karşı ilave yaptırımlara gitmesi gerektiği üzerinde de duracak.


    2. Cevap: İsrailden Özür

  bence en güzel cvp verilmis az bile
   


Similar Threads: İsrailden Özür
Forum Başlık Tarih
Haberler İsrailden Son İhtar 5 Haziran 2010
Haberler Suriye Türkiye'den özür diledi 15 Kasım 2011
Haberler Arda Turan canlı yayında özür diledi 6 Eylül 2011
Haberler Facebook kullanıcılarından özür diledi 9 Haziran 2011
Haberler MEB'in Öğretmenlere Özür Durumu Başvuru Duyurusu 11 Şubat 2011