İsrail'den insanlık dışı bir davranış

'Haberler' forumunda Büsra tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Örgütün raporunda, işgal altındaki Batı Şeria'da İsrail'in su kısıtlamalarıyla Filistinlilere ayrımcılık yaptığı belirtiliyor.

  200 bine yakın Filistinli ailenin evlerinde su akmadığına işaret edilen raporda, İsraillilerin Filistinlilerden dört kat fazla su tükettiği belirtiliyor.

  Gazze'de de İsrail'in ablukasının su ve kanalizasyon sistemini kullanılmaz hale getirdiği vurgulanıyor. Ayrıca İsrail, Batı Şeria ve Gaze'deki su kaynaklarının etkin kullanılmasını sağlayacak projeleri engellemekle ve bu bölgelerde yaşayan Yahudi yerleşimcilere su sağlamak adına Filistinlilerin suyunu kesmekle suçlanıyor.

  YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİLER KADAR SU KULLANIYOR

  Rapora göre Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te yaşayan 450 bin Yahudi yerleşimci, 2,3 milyon Filistinli ile neredeyse aynı seviyede, hatta daha fazla su kullanıyor.
  İsrail'in Filistinlilerin kuyu kazmasını engellediği, su depolarını tahrip ettiği ve tankerlere el koyduğu raporda yer alan ifadeler arasında.

  İSRAİL: FİLİSTİNLİLER YÖNETEMİYOR

  İsrail hükümeti, iddialar karşısında raporda maddi hatalar bulunduğunu iddia etti ve Filistinlileri su kaynaklarını kötü yönetmekle suçladı.
    2. Cevap: İsrail'den insanlık dışı bir davranış

  kahr olsun şu israil mutlaka öteki dünyada cezasını çekecekler:f196:
    3. Cevap: İsrail'den insanlık dışı bir davranış

  İsrail'den nefret ediormm..:f196::f196::)
    4. Cevap: İsrail'den insanlık dışı bir davranış

  İsrail i güçlü kılan bizleriz...Aldığımız ürünlerle her gün onlara para kazandırdıkça daha da güçleneceklerdir...Alışveriş yaparken dikkatli olmak lazım...
   


Similar Threads: İsrail'den insanlık
Forum Başlık Tarih
Haberler İsrail'den Türkiye'ye tehdit 30 Haziran 2010
Haberler İsrail'den 'Rachel Corrie'ye tehdit 4 Haziran 2010
Haberler İsrail'den akıllara zarar iddia! 3 Haziran 2010
Haberler Afrika için 'İnsanlık Ölmedi' çığlığı 12 Ağustos 2011