İsrail Türkiye'yi Düşman İlan Etti

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 20 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Türkiye İsrailin Düşmanıdır.  İsrailin Turizm Bakanı Stas Misezhnikov sert cevap verdi: “Erdoğan İsrailin düşmanıdır

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın, Türkiyenin İsrail halkıyla değil, İsrail hükümetinin politikalarıyla sorun yaşadığı yönündeki sözlerine İsrailin Turizm Bakanı Stas Misezhnikov sert cevap verdi: “Erdoğan İsrailin düşmanıdır

  Başbakan Tayyip Erdoğanın İsrail ile ilişkilerde yaşanan krize ilişkin sözlerine bu kez de İsrail TurizmBakanından cevap geldi. İsrail TurizmBakanı Stas Misezhnikov Erdoğanı sert sözlerle eleştirdi. Gazzeye yardım gemilerine yönelik baskının ardından İsraillilerden Türkiyeye gitmemelerini isteyen Misezhnikov, “Türk halkı düşman değil ama Erdoğan İsrailin düşmanıdır dedi. Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkileri değerlendirirken “Bu sağlıklı bir durumdeğil ve o (Başbakan Erdoğan) görevinden ayrılmadan ilişkilerin düzelmesi için iyimser olmaya gerek yok dedi. İsrailli Bakan, “Erdoğan Türk halkının temsilcisi gibi konuşuyor ancak Türkiye destek noktasında bölünmüş durumda ifadesini kullandı.

  BANDAN ÇAĞRI

  Bu arada BirleşmişMilletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon dün yaptığı açıklamada İsrailin, MaviMarmara gemisinde yaşanan katliamiçin uluslararası soruşturma başlatması gerektiğini kaydetti.

  İSRAİL ASKERLERİNE HIRSIZLIK SUÇLAMASI


  Mavi Marmara Gemisinde dokuz kişiyi katleden İsrailli askerler kredi kartı hırsızlığıyla suçlanıyor. İngiliz The Guardian Gazetesinin haberine göre, askerler yardım gönüllülerine ait kredi kartlarıyla iPod uygulamaları satın almış, el konulan cep telefonlarıyla da görüşmeler yapılmış. İngiltere vatandaşı 23 yaşındaki Ebrahim Musaji kredi kartının İsrailli askerler tarafından kullanıldığını bankadan aldığı ekstreyle ispatlayabileceğini ifade etti. ABDli eylemci Kathy Sheetz de kredi kartından 1000 dolarlık alışveriş yapıldığını söyledi.