İsrail savaşa hazırlanıyor

'Haberler' forumunda cCasT tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  İsrail, muhtemel bir savaş ihtimaline karşı ABDden yeni silahlar istedi...

  Gazzeye yardım konvoyuna gerçekleştirilen kanlı baskından sonra Ortadoğudaki tek müttefiki Türkiyeyi de karşısına alan İsrail, muhtemel bir savaş ihtimaline karşı ABDden yeni silahlar istedi. İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak da ayrıca acil durumda kullanılacak silah stoklarının yarı yarıya artırmayı istediklerini açıkladı.

  İndependentın Haaretz gazetesine dayandırdığı habere göre, Savunma Bakanı Barak geçen hafta yaptığı ABD ziyareti sırasında talebi Washingtona iletti.

  Independent, silah ve cephane talebinin, İsrailin bölgede kısa vadede yeni bir savaş beklentisine girdiğine dair endişelere yol açtığını bildirdi.

  Gazete, talebin, Gazzeye yardım gönüllülerine düzenlenen kanlı baskın nedeniyle uluslararası kamuoyunun İsraile baskı yaptığı bir döneme rastladığına dikkat çekti.

  Habere göre İsrail, acil durum stokunu yüzde 50 artırmak üzere ABDden 1.2 milyar dolarlık yeni silah talebinde bulundu. Talep edilen silahlar arasında cephane, roket, bomba ve zırhlı araçlar bulunuyor.

  Tel Aviv ayrıca ABDden, JDAM diye bilinen ve uydu üzerinden yönetilebilen güdümlü bombalardan istedi. İsrail, “Müşterek Doğrudan Taaruz Mühimmatı olarak da adlandırılan bu gelişmiş bombaları 2006'da Lübnan ve 2008'in sonlarında da Gazze saldırılarında kullanmıştı.

   


Similar Threads: İsrail savaşa
Forum Başlık Tarih
Haberler İsrail Askerleri Mescid-i Aksa'ya Neden Girdi? 8 Mart 2013
Haberler İsrail'de laptop faciası 28 Mart 2012
Haberler Ali Ekber Salihi: "İsrail'i Bir Haftada Haritadan Sileriz" 17 Mart 2012
Haberler Erdoğan Obama İsrail görüşmesi 16 Eylül 2011
Haberler Beşiktaş İsrail maçı-15 Eylül 2011 13 Eylül 2011