İsrail Korktu

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. İsrailden Geri Adım
  Mavi Marmara'ya yapılan kanlı baskının ardından tüm dünyadan tepki toplayan İsrail'den ilk geri adım...


  AP'nin haberine göre İsrail Gazze'ye meyve suyu, kurabiye ve baharat gibi gıdalar üzerindeki kısıtlamaları hafifletti.

  İsrailli ve Filistinli yetkililer, İsrail'in İsrail, Gazze'ye meyve suyu, kurabiye ve baharat gibi gıdalar üzerindeki kısıtlamaları hafiflettiğini belirtti. Açıklama Filistinli yetkili Raed Fattouh'tan geldi.

  Hamasın 2007de kontrolü elde etmesinden bu yana, İsrail Gazzede sadece temel insani yardımların iletilmesine izin verirken, İslamcı örgütün tarafından askeri amaçlar için kullanılabileceğini öne sürdüğü elektronik ve inşaat malzemelerinin büyük bir bölümünün geçişini engelledi.

  PERDE ARKASINDA NE VAR?


  Ünlü İngiliz gazetesi Daily Telegraph, İsrail'in, yaşanan son kanlı baskınla ilgili ilgili ululararası soruşturma baskısının hafifletilmesi karşılığında Gazze'deki ablukayı kısmen azaltmayı kabul ettiğini iddia etti.

  Gazetedeki iddiaya göre, konuyla ilgili müzakerelere önderlik etme hevesinde olan İngiltere'nin konuyla ilgili planı İsrailli yetkililere sunduğu belirtildi.Bunun karşılığında Gazzedeki durum nedeniyle giderek artan uluslar arası eleştirilerle karşı karşıya kalan İsrailde yetkililerin, Hamas kontrolündeki bölgeye daha fazla miktarda temel ihtiyaç malzemelerinin İsrail üzerinden geçişine izin vermeyi prensipte kabul edecekleri kaydedildi.Planın gerçekleşmesi, İsrail'in 9 Türk'ü katlettiği saldırının sorumululuğundan hiç bir şekilde hesap vermeksizin kurtulması anlamına geliyor.Bu durumun başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkenin tepkisini çekeceği kaydediliyor.
    2. Cevap: İsrail Korktu

  İsrail Bütün yardım maLzemeLerini Gazzeye ulatırdır ama sadece bir şeyi gazzeye göndermedi(İnsaat Malzemeleri).

  İsrail Gazzeyi vuruyor biz insaat malzemesi gönderiyoruz . İsrail el koyuyor.Gıda malzemelerini gazzeye yolluyor ama insaat malzemelerine el koyuyor.Koyma sebebi tabikide korkamasıdır.Çünkü biliyor ki o insaat malzemeleri gazzeyi yeniden yapıLandıracaktır.
    3. Cevap: İsrail Korktu

  varya çok acayip planları var türkiye üzerindede bir yandanda dediğiniz gibi tırsıyorlar.