ispanyolların milli kıyafetleri özel günler ve festivalleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Belinay tarafından 2 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. ispanyolların milli kıyafetleri özel günler ve festivalleri nelerdir bu konuda kısa resimli bilgi verirmisiniz.

  Cevap: ispanyolların milli kıyafetleri özel günler ve festivalleri

  İspanyada giyim

  Modern İspanyada Avrupalılar arasında yaygın olan giyim türleri hakimdir Eskiden kalma ya da dans gösterilerinde ise flamenko danslarında giyilen giysiler, katlı kadın elbiseleri, gül desenli giysiler, siyah ve kırmızı renkli gösterişli kadın kıyafetleri ve erkeklerde ise vücudu saran siyah renkli özel kıyafetler kullanılmaktadır Ayakkabılar da ses çıkarması için altları özel takviyeli genelde siyah renkte bantlı ve kısa topukludur

  İspanyanın milli kıyafetleri resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  İspanyada 70 yıldır devam eden ve La Tomatina olarak bilinen Domates Festivali, her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce kişiyi Valencia bölgesindeki Bunol Köyünde buluşturuyor.

  Yük kamyonları ile kasaba meydanına getirilen domateslerin meydanda bulunan turistlerin üzerine fırlatılması ile başlayan festivalin sonunda, Bunol sokakları İspanyolların meşhur domates çorbası Gazpachoyu andırıyor Bu sebeple de İspanyollar, bu festivali aynı zamanda dünyanın en büyük gazpachosu olarak da adlandırıyorlar.
  Festivalin yapıldığı sokakta oturanlardan bazıları, evlerine zarar gelmemesi için genellikle duvarlarını plastikle kaplatıyorlar.

  Sokaklarda yaşanan geçici kirliliğe rağmen, köy sakinleri her yıl binlerce turist ağırlamaktan oldukça memnun.1945'lere uzanan La Tomatina Festivali'nin, gençlerin köy meydanında itişip kakışırken çevredeki manav tezgâhlarından aldıkları meyveleri birbirlerine atmalarıyla başladığı anlatılıyor. Her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü kutlanan festival bir hafta sürüyor.[/URL][/URL][/URL]