İslam Nimeti

'Dini Bilgiler' forumunda Semerkand tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. İslam Nimeti
  Müslüman olmak en büyük nimet
  Ayetler İslam dini

  Hiç şüphesiz Allahın nimetlerinin en büyüğü bu dine girmek ve Müslüman olmak, Muhammed ümmetine mensup olmak, Rab olarak Allahtan, din olarak İslamdan, Nebi olarak Muhammedden razı olmaktır. Hiç şüphesiz bu nimet, tüm nimetlerin anasıdır. Bu nimet olmadan ne dünyada ne de ahirette mutluluk ve saadet yoktur.

  Allah-u Teâlânın kullarının amellerini İslam şartı ile kabul ettiği bilinen bir gerçektir. Nitekim şöyle buyurmuştur:

  “Allah nezdinde din İslamdır.

  Ali İmran 19

  “Kim İslamdan gayrı bir din ararsa bilsin ki; kendisinden bu kabul edilmeyecektir ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.

  Ali İmran 85

  Evet, gayrimüslimin akıbeti ahirette hüsrana uğramaktır. Hüsran; Allah korusun cehennem ateşine ebediyen kalmak ve asla çıkamamaktır.

  Ey kardeş! Bu nimetin ne denli önemli olduğunu ve Allahın diğer kulları arasından seçip sana kurtuluşu yazmış olmasının ne kadar önemli olduğunu hatırladın mı?

  Sefil kâfirlerin akıbetini, kabre girdikleri zaman onların durumunu, sabah akşam ateşe sunulmalarını hiç düşündün mü?

  Sadece bu kadar mı? Hayır! Alev alev tutuşan cehennem, kabirlerinden çıkacakları günü bekliyor ki onların barınağı olsun. Ne kötü dönüş yeridir orası! Ne kötü yaşadılar, ne kötü öldüler ve tekrar ne kötü dirildiler! Dünyada keder ve sıkıntı, kabirde darlık ve ateş, son olarak cehennem ateşinde ölmeden devamlı kalmak Orada kaynar su ve irinden başka ne bir serinlik ve ne de içecek tadamazlar

  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

  “Şüphesiz azgınların barınağı olacak cehennem pusuda beklemektedir. Orada çağlar boyu kalırlar. Orada bir serinlik ya da bir içecek tadamazlar. Ancak uygun karşılık olarak kaynar su ve irin tadarlar.

  Nebe 21, 26

  Evet, bu, onların dünyada inkâr etmelerinin ve yalanlamalarının karşılığıdır.

  Ey kardeşim! İslam nimeti üzere Allaha hamd ettin mi? Ki bu nimetle Allah-u Teâlâ gerçekten ateşten kurtuluş yazmıştır. Gerçekten İslam nimeti, tüm nimetlerin anasıdır!!!
  İSLAM NİMETİ ÜZERİNE ALLAHA HAMD OLSUN


  [​IMG]