İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. İmam, rahip, papaz ve haham 10 ateisti ikna edecek. Ateisti ikna eden din adamı, dinine uygun kutsal toprakları ziyaret edecek. İşte görülmemiş program projesi:
  Seyhan Soylu’nun Medya Grup Başkanlığı yaptığı Kanal t’de ‘Tövbekar' adlı bir yarışma programı başlayacak. Farklı dinlerden din adamlarının, 10 ateisti ikna etmeye çalışacağı yarışmanın büyük ödülü 'Tanrı inancı' bu dünyadaki ödülü ise 'kutsal toprakları ve mekanları' ziyaret.

  Program Seyhan Soylu'nun önderliğinde, Ayşe Önal'ın yapımcılığında ve Gülgün Feyman'ın moderatörlüğünde hazırlanacak.

  Bugün duyurusu yapılan programla ilgili, ‘Huzura bu yarışma ile kavuşacaksınız. Dünyanın en büyük ödülünü veriyoruz, size Tanrı inancını hediye ediyoruz. Topraktan geldik toprağa gidiyoruz, daha neyin kavgasını veriyoruz?’ ifadeleri kullanıldı.

  ATEİST İMANA GELECEK

  Programın yapımcılığını Ayşe Önal’ın yapacağı belirtilirken, Gülgün Feyman’ın moderatörlüğünde gereçekleşecek yarışmanın amacı şöyle açıklandı, “İkna kabiliyeti yüksek bir haham, bir papaz, bir Budist rahip ve tabi ki bir imam görev başında! İşleri zor, amaçları kutsal Bu zorlu yarışmada 10 ateistten bir imana geliyor!”

  Yarışmanın kutupları birleştirici olduğu belirtilirken şu ifadeler kullanıldı. “Nostradamus dahil bütün kahinlerin iddiasını yalanlıyoruz, ‘dinler savaşı çıkacak’ dediler ama biz herkes ‘inanacak’ diyoruz”

  Yarışmanın büyük ödülü ise ‘Tanrıya ulaşmak’ olarak belirtildi.

  Programla ilgili tanıtım metninde yarışmacı olmak isteyenlere yönelik şöyle bir çağrı yapıldı, “İşte aradığınız platform; bir Haham, bir Papaz, bir Budist Rahip ve bir İmam size bugüne kadar ateistlere kimsenin inandıramadığı ‘Tanrının Varlığı’nı ispat edecek? ‘Beni kimse ikna edemez, ben onları ikna ederim’ diyorsanız mutlaka bu yarışmadaki yerinizi alın”

  ÖDÜL: KUTSAL MEKANLAR

  Yarışmaya katılanlar arasında yarışmacıyı ikna edecek din adamıyla birlikte verilecek ödüller ise formata uygun olarak belirlendi; “Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden hahamla Kudüs’e hacca yolluyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden papazla Vatikan’a ve de Meryem Ana’ya hacı olmaya yolluyoruz.
  Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden Budist rahiple Nirvana’ya ulaşmak için Tibet’e gönderiyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden imamla umre ve hacca gönderiyoruz.”

  Kanal t Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Özdemir adıyla yapılan açıklamada bu bilgiler yer alırken uydudan yayın yapan kanalın Medya Grup Başkanlığı’nı ise Sisi lakaplı Seyhan Soylu yürütüyor.

  Geçen hafta Sabah’a röportaj veren eski MİT'çi Mehmet Eymür, 28 Şubat aktörleri Ali Kalkancı, Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olaylarında adı gündeme gelen Seyhan Soylu'nun JİTEM elemanı olduğununu ima etmiş, Soylu da bu iddialara ‘Nereye çalıştığımı ifşa etmem’ diyerek cevap vermişti.
  HABER7
   


  passer bunu beğendi.

 2. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  Haber için tesekkürler Pardus :f40:
    3. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  :f196:Dinimizde zorlama yoktur ikna etmeye çalışmak diye bir şeyde duymadım.Heleki başka bir dinden birini ve Allahı inkar edeni..Hidayet yalnızca Allah 'ın vermesi ile olur.Kaldıki peygamber efendimiz MUHAMMED MUSTAFA (s.a.s)in bile böyle bir gücü yoktu.Dinimizi öğrenmek isteyen kendi rızası ile gerekli yerlere başvurup öğreniyor..Bizler dinimizi yaşayıp anlatırız ,hidayet ALLAHTANDIR..
  Kur'an en güzel cevabı bizzatihi veriyor "Kafırun "suresini okurlar ise cevablarınıda alırlar.
   


 4. lem

  lem


  Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  Para hırsı delirtti.
    5. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  İlginç bir yarışma :) Nirvana'ya ulaşmayı isterdim her ne kadar inancım o doğrultuda olmasa da :))
    6. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  İnsan yeterki hedef belirlesin birde inancını o yönde tutarsa malum inanmak azmin yarıdır.Tibete de nirvanaya da ulaşılır :)
    7. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  Ateist 'in imana gelip gelemiyeceğini bilemiyorum ama böyle bir oyuna katılacak olan İmam imamlığını bir gözden geçirse iyi olur.Gerçi her şeyin aslını ancak Allah-u Teâla bilir.
   


 8. rwA

  rwA


  Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  tamamen katılıyorum ne yapmaya calısıyolar amac belli dinler savası bence imam razı edemedi die müslümanlar ezilcek digerleri içinde bu gecerli ikna eden en kuvvetlimi yani sacma:f84:
    9. Cevap: İşin cılkı çıktı, imanına yarıştıracaklar

  Müslümanlar dünya genelinde zaten ezik durumdalar. Eğer ki adam akıllı bilgi verilirse, islam doğrularıyla anlatılırsa bence bu islamiyet adına olumlu olur. Ama giden imam kendi doğrularını aktarmaya kalkarsa (ki ona göre birini tercih edeceklerini düşünmüyorum) o zaman ciddi sorunlar ortaya çıkar. Hatta diğer dinlerle değil, islamiyetin kendi içinde çok zıt görüşler ortaya atılıp tartışma platformu oluşturulur.