İsa'nın yüzü bilgisayarda belirdi

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 1 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. İsa'nın yüzü bilgisayarda belirdi

  İsa nın yüzünü meydana çıkardığını idda eden bilgisayar sanatçısı Ray Downing dijital teknolojiyi kullanarak İsa'nın yüzünü ortaya çıkardığını söylüyor

  [​IMG]

  Çıkış noktasıysa İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı iddia edilen ve üzerinde bir silüet bulunan kanlı kumaş 'Torino Kefeni'...

  Kumaştan elde edilen bilgiler, örtünün üzerindeki iki boyutlu lekenin, üç boyutlu bir imaja dönüşmesine temel oluşturmuş. Downing, 1978de özel izinle kumaşı inceleme fırsatı bulan Colorado Üniversitesinden fizikçi John Jackson ve ekibinin elde ettiği bilgileri analiz etmiş.
  Downing işlemi, “Örtüden kanı kaldırdık ve bilgisayarda izole ettik, böylece transparan bir arka plan elde ettik diye anlatıyor.

  Gerçeğe en yakını bu
  Studio Macbeth adlı şirketin başkanı olan Downing, son teknoloji yardımıyla elde ettikleri figürün, popüler İsa figüründen farklı olduğunu söylüyor.

  İsanın yüzüyle ilgili çok sayıda data toplayan ve grafik sanatçılarından oluşan ekiple, bir sene süren çalışma sonucu görüntüyü tamamlayan Downing, elde ettiklerinin İsanın gerçek haline en yakın görüntü olduğunu da iddia ediyor.

  01 Nisan 2010 12:30
  mynet