İş Görüşmelerinde Ne Giyilir

'Moda Rehberi' forumunda Sitem tarafından 19 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. İş Görüşmelerinde Nasıl Giyilir?

  İş Görüşmesine giderken çok geniş ya da dar takım elbiseler giyilmemelidir. iyi bir terzi takım elbiselerdeki bu sorunları halledebilir. Erkek ceketleri tüm vücudu sarmalıdır. Gevşek ya da çok dar olmamalıdır.Bayanlarda Etek boyu dizin üç parmaktan fazla yukarısında olmamalıdır. Capri pantolon gibi giysileri iş görüşmelerinde giymeyi asla düşünmeyin.
  Yalın ve gösterişsiz renkler arasında gri ve mavinin çeşitli tonları en iyi olanlardır. iş görüşmesi sırasında siyah giymek sizi çok ciddi gösterebilir. Siyah giyerseniz, bu rengin yanında onu yumuşatan bir renk bulunmasına dikkat edin. Kahverenginin hala bir iş rengi olup olmadığı tartışılmaktadır. Bu nedenle bu rengi kullanmaktan kaçınmalısınız. ikinci bir görüşme için arandığınızda giysilerinizde değişiklik yapın. Farklı renk bluz, kravat ya da fular takmalısınız.

  İş görüşmeleri, modanın ön plana çıktığı yerler değildir. Fakat sanat gibi iş alanlarında olanlar modayı ön plana çıkarabilir. Onlar dışındaki herkes sade, gösterişsiz ve klasik bir görünüşü tercih etmelidir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...