İranlı kadından ilginç istek

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 26 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Evlenirken kocasının kendisine taahhüt ettiği bin ton soğan kabuğunu istedi.
  Fars haber ajansı, 26 yaşında Tahranda yaşayan bir kadının, uyuşturucu bağımlısı olan kocasından davacı olarak nikâh sözleşmesinde istenen tazminatını almak için aile mahkemesine başvurduğunu yazdı. Evlenirken nikâh defterinde eşi için, 12 adet tam altın ve bin ton soğan kabuğu vermeyi taahhüt eden 27 yaşındaki koca, altınları vermeyi kabul etti. Ama bin ton soğan kabuğu isteğine direndi. Koca, “Evlenirken bunu bir şaka sanmıştım diyerek kendisini savundu.

  Mahkeme ise davacı kadını haklı bularak uyuşturucu bağımlısı olan kocayı taahhütnamede kaydedilen her iki konunun de yerine getirilmesini istedi.

  İranda evlilik yasalarına göre, kadın evlenirken nikâh sözleşmesinde mehriye olarak bilinen bir meblağı veya şartı kaydedebiliyor. Genelde para veya altın olan bu şartlar zaman zaman tuhaf istekler de olabiliyor. Kadın, evliliğin her hangi bir aşamasında kocasından şartın yerine getirmesini isteyebilir ama büyük oranda bu durum sadece boşanma zamanında yaşanır. Boşanma hakkına sahip olmayan İranlı kadınlar, nikâh sözleşmesindeki şartı boşanmak için bir koz olarak kullanır. öyle ki kadın “Beni boşa ya şartı yerine getir diyerek kocasının kendisini boşamaya razı edebiliyor.

   
 2. Cevap: İranlı kadından ilginç istek

  İranlı kadınları anlamak güç..İlginç:f20: okuduğum bir habere görede; İranda bir kadın kocasının kendisine şiddet uygulaması talebinde bulundu.Eşinin kendisine şiddet uygulamadığı gerekçesi ile mahkemeye giderek şikayetçi oldu.Mahkeme de kadına kocası tarafından şiddet uygulanmasına karar verildi.
  Fars haber ajansının verdiği haber göre, Tahranda aile mahkemesine başvuran 24 yaşındaki kadın dilekçesinde, "Eşim çok iyi huyludur halbuki ben şiddet uygulamasını istiyorum, eğer bunu yapmazsa kendisinden ayrılmak istiyorum" diyerek şikayetçi oldu.
   
 3. Cevap: İranlı kadından ilginç istek

  kadın dayak arsızı imiş demek ki ozaman odunla eşek sudan gelene kadar dövmek gerek :)
  nede olsa mahkeme kararı ayrıca şeriatın kestiği parmak acımaz

   
 4. Cevap: İranlı kadından ilginç istek

  Kocasının yaptığı savunmaya bakar mısınız? "Ben karımı çok seviyorum o yüzden kendisine şiddet uygulamıyorum. Onunla nazik davranıyorum ve şiddet uygulamak için bir neden yoktur" dedi.:))

  Kocasının bu tavrından dolayı ayrılmakta ısrar eden kadın, eşini ikna etmeyi başardı. Koca, mahkemeye verdiği taahhütte eşine şiddet uygulayacağını kabul etti.
   
Yükleniyor...