İranda Çıkan Çatışma

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 22 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. İran’da yine kan gövdeyi götürüyor.
  İran’da çıkan çatışmalarda birçok ölü ve yaralı var. Bu çatışmalar hala devam ediyor. Polis göstericileri havaya ateş açarak durdurmaya çalışıyor...

  İran’da Yapılan Seçimlerde Başa Gelen Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad yandaşları ve onun en büyük rakibi Mir Hüseyin Musevi yandaşları arasında çıkan çatışmada birçok ölü ve yaralı var..
  Seçimler de başa gelen Mahmud Ahmedinejad yandaşları bu saldırıda ağır kayıplar verdi.Tahran’da çıkan bu çatışmada polis göstericileri dağıtmak için biber gazı , göz yaşartıcı bomba ve havaya ateş açtı.
  Polis,Toplanma meydanı olarak bilinen İnkılap meydanın olası gösterilere karşı önlemlerini aldı. Göstericilerin 'Diktatöre Ölüm' 'Diktatörlüğe Son' gibi sloganlar attığı belirlendi.
  Yapılan araştırmalara göre son durum olarak 7 kişinin öldüğü , birçok kişininde yaralandığı belirtildi.
  Musevi Yandaşları seçimin kaybedilmesi nedeniyle sokağa döküldü. Ve 'Ölsek de oylarımızı geri alacağız' sloganlarını attılar.
  Yapılan son haberlere göre devrim lideri Ayetullah Humeyni’nin mezarında bomba patlatıldı. Bombayı kuzey tarafından gelen bir şahısın mezara yaklaştığında üstündeki bombayı patlattı. Bu saldırıda Canlı Bomba ölürken yakınlardan gelen 2 kişide yaralandı.

  Tahran’dan gelen son görüntülere göre polis Meydana giden tüm yollara barikat kurdu ve göstericileri tazikli su ile dağıtmaya çalıştı.

  [​IMG]
  kaynak: internetajans​
    2. Cevap: İranda Çıkan Çatışma

  Eline sağlık
    3. Cevap: İranda Çıkan Çatışma

  Yıllarca biz pkk ile uğraştık,iran ve suriye hem gizli destek verdiler hemde kıs kıs güldüler. Hem komşumuz hemde nüfuslarımızın büyük çoğunluğu aynı ırka, dine , kültüre sahip olan bu ülkelere hiç yakışmamıştı.Ne hikmettirki şimdi bela onların başındadır.Bize kıs kıs gülmek yakışmaz. Allah uslandırsın diyelim.inşallah hiç olmazsa komşular olarak ders almışlardır.Devletler arasında birbirini köşeye sıkıştırmak için bazı yöntemler kullanılabilir, ama terör ASLA olmamalıdır. Siyasiler yüzünden olan zavallı halka oluyor:(
    4. Cevap: İranda Çıkan Çatışma

  Allah orda zarar gören zavallı insanların yardımcısı olsun:(
    5. Cevap: İranda Çıkan Çatışma

  Her zaman olduğu gibi acı çeken sivil halk :(
    6. Cevap: İranda Çıkan Çatışma

  Siyasilerin ve devletler arası ilişkilerin ceremesini çeken halk oluyor. Allah yardımcıları olsun :(
   


Similar Threads: İranda Çıkan
Forum Başlık Tarih
Haberler Recep Tayyip Erdoğan İranda 28 Mart 2012
Haberler 9 Haziranda Türkiyede İnternet çökebilir 8 Haziran 2011
Haberler 13 Haziranda Okullar bir gün tatil 18 Mayıs 2011
Haberler İrandan Uyarı 6 Haziran 2010
Haberler Windows iranda yasak 20 Mart 2009