İran kendi uydusunu uzaya gönderiyor

'Haberler' forumunda chemist tarafından 17 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. İran kendi uydusunu uzaya gönderiyor


  [​IMG]

  İran cumhurbaşkanı, özel olarak davet ettiği köşe yazarlarına, önemli açıklamalar yaptı. En önemlisi ise ABD'ye teşekkürüydü.


  İran, yakında kendi yaptığı roketi, uzaya gönderiyor. Sürpriz açıklama, sabah kahvaltısında aralarında Genel Yayın Yönetmenimiz Akif Emre'nin de bulunduğu bazı köşe yazarlarıyla biraraya gelen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'dan geldi. Ahmedinejad, kendi yaptıkları uyduyu, kendi yaptıkları roketle yakında uzaya gönderip yörüngeye yerleştireceklerini duyurdu.

  Ahmedinejad, kendi uydularını fırlatacaklarını açıkladıktan sonra, ABD'ye özel olarak da teşekkür etti.

  Ahmedinejad şunları söyledi: "Bu anlamda ABD'ye büyük teşekkür borçluyuz. Eğer ambargo altında kalmasaydık, bu işi kendi imkanlarımızla gerçekleştiremezdik. O yüzden onlara teşekkür ediyoruz!"

  ABD ile İslam Devrimi öncesinde 50 yıl boyunca ülkesinin çok iyi ilişkisi olduğunu kaydeden Ahmedinejad, "Ama bir santimlik bir teknolojimiz olmadı. Şu anda ise ileri bir teknoloji elde etmiş durumdayız" diye konuştu.

  Ahmedinejad, ülkesinin, biyo ve nano teknolojilerinde de, dünyanın ilk beş ülkesinden biri haline geldiğini özellikle belirtti.

  Bir soru üzerine, ABD'nin İran'a saldıracak gücü olmadığını da kaydeden Ahmedinejad, "ABD, ekonomik ve siyasi olarak, çöküşün eşiğine geldi, köşeye sıkıştı. Gürcistan'i bile koruyamayan ABD bize nasıl saldıracak? Bu imkansız" ifadesini kullandı.
  İran Cumhurbaşkanı, ABD imparatorluğunun sonunun çok yakın olduğunu da özellikle vurguladı.
   


Similar Threads: İran kendi
Forum Başlık Tarih
Haberler İran'da 8.0 büyüklüğünde deprem oldu 16 Nisan 2013 16 Nisan 2013
Haberler 200 liranın arka tarafındaki resim kime aittir 7 Nisan 2013
Haberler Mehmet Ali Birand'ın cenazesi ne zaman kaldırılacak 18 Ocak 2013
Haberler Mehmet Ali Birand Neden Öldü? 17 Ocak 2013
Haberler Türkiye İran Sınırında Deprem 23 Aralık 23 Aralık 2012