İphone’da Albüm Silme

'Teknoloji Haberleri' forumunda Belinay tarafından 2 Mar 2012 tarihinde açılan konu


 1. iPhone’a Aktarılan Şarkı ve Video’ların Silinmesi

  iPhone’a şarkı, zil sesi, video, vs. gibi medya dosyalarının aktarımları diğer cep telefonlarından çok farklı.
  Özellikle iTunes Store’dan satın almadığımız, kendi bilgisayarımızdan aktardığımız dosyalar için bu işlemler hayrı zahmetli.

  iPhone’umuza şarkı yükledik. Daha sonra da yer sorunu nedeniyle, yüklediğimiz şarkıların bir kısmını silmek istiyoruz. Maalesef bu silme işlemini iPhone’umuzdan yapamıyoruz. Bunun yerine, şarkıları aktardığımız iTunes’u açarak, aşağıdaki gibi ilgili şarkıyı (ya da şarkıları) iTunes’tan silerek (Delete) yapıyoruz.  İstediğimiz şarkıları iTunes’tan sildikten sonra da iPhone’umuzla sync (eşzamanlama) ettiğimizde, ilgili şarkılar iPhone’da silinmiş oluyor. Eğer şarkıları iTunes’tan silmek istemiyor sadece iPhone’dan silmek istiyorsak, o zaman da aşağıdaki gibi ilgili şarkıları iPhone’da kullandığımız PlayListler’den (Şarkı Listeleri) silmemiz gerekiyor.


  Bilgisayardan iPhone’umuza sync yöntemi ile transfer ettiğimiz birkaç istisna dışındaki tüm dosyalarda silme işlemi yukarıdaki gibi oluyor. Yani önce iTunes’tan silip, sonra iPhone’umuzla sync yapmamız gerekiyor.

  Fakat örneğin Handbrake ile iPad ve iPhone için Altyazılı Video Hazırlamak başlıklı yazımızda anlattığımız gibi bilgisayarımızdan iPhone’umuza aktardığımız videoları ya da filmleri (Movies), sadece iTunes’tan silmek zorunda kalmıyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iPod uygulamasından istediğimiz videoları ya da podcastleri silebiliyoruz. Bunun için de tek yapmamız gereken ilgili videonun ismi üzerinde iken parmağımızı sağ tarafa sürüklemek, bu durumda aşağıdaki gibi Sil seçeneği ekrana çıkıyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 May 2015
 2. Cevap: İphoneda Albüm Silme

  Şuradaki fotografları eşzamanla " yanındaki kutuyu tikleyip, bende boş olan bir Resimler klasörünü seçtim (0 Fotograf) ve eşzamanla dediğimde silmeyi başardım;)
   
 3. Cevap: İphone’da Albüm Silme

  misafir arkadaşı tebrik ediyorum saatlece kafa patlattığım olayı sayesinde çözdüm boş klasör eş zamanlamasında başarıyla istenmeyen fotoğrafları sildi sağolsun varolsun
   
 4. Cevap: İphoneda Albüm Silme

  Benim içinde süper oldu birsürü gereksiz silemediğim albüm olmuştu çok teşekkürlerr ;)
   
 5. Gerçekten misafir arkadaşları tebrik ediyorum yarım saat okunanları uygulayıp silemedim yorumdakini uygulayarak sildim teşekkürler :f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Nis 2015
 6. Merhaba,
  Bu konuyla ilgili olarak şurada süper bi makale var:
  Hem müzik hem de diğer dosyalarınızı silmenin çeşitli yolları -kalıcı veya geçici olarak- için bakabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 May 2015
 7. Ayy aynı sorunu ben de yaşadım. Sonra internetten şu programı bulunca rahata erdim

  ister albümü ister tekli fotoları sonsuzluğa gönderebilirsin.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Tem 2015
 8. çok açıklayıcı olmuş ben de baya uğraşmıştım.