iPhone Whatsapp güncellemesi ne zaman?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  iPhone Whatsapp güncellemesi ne zaman?

  [​IMG]
  Dünyanın ve Türkiye’nin en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni bir görünüme kavuştu. Geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemli telefonlar için gelen güncellemenin ardından tamamen değişen Whatsapp arayüzü kullanıcılarını memnun etti.

  Yeni arayüze ilk kavuşan Android telefonlar oldu ancak android telefonların hepsine güncelleme aynı anda değil bir iki gün aralıklı olarak dağıtıldı. 800 milyon aktif kullanıcısı olan Whatsapp güncellemesinin yakın zamanda iOS içinde yayanlanması bekleniyor.

  Geçtiğimiz günlerde dev bir hamle yaparak sesli görüşme imkanı sunan Whatsapp yine önce Android kullanıcılarını sevindirmiş ardından bu özelliği diğer işletim sistemlerinde de devreye sokmuştu. Aynı durum arayüz güncellemesinde de görülüyor.

  Whatsapp yeni arayüz güncellemesinde ne gibi değişiklikler görülüyor…

  Yeni güncelleme ile arka planın renk tonu koyu yeşile dönüşüyor.

  Konuşma balonları iPhone mesajlaşmalarına benzemiş. Daha keskin köşeli bir konuşma balonu ortaya çıkmış

  Kullanıcı resimleri daha büyük bir görünüme kavuşmuş

  Bunların yanı sıra mesajlaşmaya eklemek istediğiniz galeri, fotoğraf, video, ses, konum ve kişi gibi eklentileri seçeceğiniz kısım tamamen değişip görsel açıdan daha şık bir hale gelmiş.

  [​IMG]

  Yukarıdaki resimde Whatsapp’ın yeni arayüz görüntüsünü inceleyebilirsiniz. Bu güncelleme geldiği zaman telefonunuzda bir uyarı mesajı görünecektir.