İphone Os4 Nasıl Yüklenir?

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 12 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. İphone Os 4 Nasıl Yüklenir  Tüm iPhone yüklemelerinde olduğu gibi bu işletim sistemini de telefonumuza iTunes yardımıyla kolayca yükleyebiliriz. iPhone OS4 ü kurabilmek için en güncel iTunes sürümü olan iTunes 9.2 nin bilgisayarımıza kurulması gerekiyor. Eski sürüm iTunes kullanıcıları uyarı penceresi yardımıyla kolaylıkla iTunes sürümlerini güncelleyebilirler.

  iTunes yüklemesini bitirdikten sonra iPhone telefonumuzu bilgisayarımıza usb kablosu ile takıyoruz. Ardından da iTunes’un sol menüsündeki iPhone simgesine tıklayıp, sonra da ekranda çıkan “Check for Update seçeneğine tıklıyoruz.

  “Download and Install” (İndir ve Yükle) seçeneğine tıklayarak, yaklaşık 300-400MB.’lık dosyayı indirme ve ardından yükleme işlemini başlatıyoruz. (Bu arada indirilecek dosyanın büyüklüğü, cihazın modeline göre farklılık gösteriyor. Ayrıca indirme ve yükleme işlemi bağlantı hızınıza göre değişkenlik gösterse de yaklaşık 1 saat sürüyor.

  NOD32 gibi bazı antivirus yazılımları, update dosyasının indirilmesi sırasında (genelde işlemin sonunda) hataya sebep veriyor. Bu yüzden güncelleme işlemine başlamadan evvel bu tip antivirus yazılımlarını geçici olarak kapatmak faydalı olabiliyor.

  Bu arada hatırlatalım iOS4 yazılım güncellemesi iPhone 2G diye adlandırılan ilk nesil iPhone’lara yüklenemez. Dolayısıyla ilk nesil iPhone sahipleri için 3.1.3 kullanabilecekleri en son versiyondur.

  ÖNEMLİ: Cihazını Türkiye’den alanlar (yani Turkcell veya Vodafone’un getirttiği cihazlardan) alanlar bu güncellemeyi rahatlıkla yapabilirler. Fakat cihazlarını yurt dışından getirtip unlock/jailbreak işlemine tabii tutup kullanmak zorunda olanların iOS4 güncellemesini (update) hemen yapmalarını tavsiye etmiyoruz, çünkü cihazınız kitlenebilir. Unlock yazılımları için de bir süre beklemek gerekebilir.


  Ardında da iTunes, sunucularına bağlanıp bize iOS4 isimli yeni bir versiyon olduğunu ve indirmek isteyip istemediğimizi soruyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 May 2013