iPhone ile çalışan otomobil

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 9 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan otomobil iPhone ile açılıp çalıştırılabiliyor.

  Cenevre Otomobil Fuarında sergilenen bu araç, ilk bakışta diğer araçlarla aynı gibi görünüyor. Ama aslında diğerlerinden çok farklı.

  Araçtaki fonksiyonların çoğu iPhone yardımıyla kontrol edilebiliyor. Aracın üstünü, iPhone kullanarak açmak mümkün. Hatta aracı iPhone ile çalıştırmak bile mümkün.

  IPhone'daki tek bir tuşla aracı çalıştırabiliyorsunuz; ayrıca aracın aynalarının olduğu kısma iPhone'u monte edecek bir yer de mevcut.

  Her yıl geliştirdiği birbirinden ilginç araçlarla dikkatleri üzerine çeken İsviçreli otomobil üreticisi Rinspeed, bu yılki Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda yolcu sayısına göre boyutları değişebilen dünyanın ilk aracını sergiledi.

  Daha önce, uçan, yüzen ve boyutları değişebilen araçlara imza atan firmanın 'iChange' adlı yeni konsept modeli, bir düğme yardımıyla saniyeler içerisinde tek kişilik spor bir otomobilden üç kişi için yeterli konfor sunan bir araca dönüşebiliyor. Aracın üreticileri, tek kişi kullanırken yapılan değişikliğin aracın aerodinamiğini olumlu yönde etkilediğini söylüyorlar.

  'Gözyaşı damlası' şeklindeki tasarımıyla dikkat çeken iChange, tamamen elektrikli bir motora sahip olmasının yanı sıra 1050 kilogramlık ağırlıyla da oldukça hafif bir otomobil. 150 kW gücündeki elektrikli motoruyla iChange, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4 saniyede tamamlarken, saatte 220 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor.
    2. Cevap: iPhone ile çalışan otomobil

  teşekürler :(
    3. Cevap: iPhone ile çalışan otomobil

  Çok ilginçmiş.:f20:Teşekkürler Şekerciim.