İphone 6'nın özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Burcu tarafından 19 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran haber iPhone 6 cephesinden geldi. Apple'ın akıllı telefon markası iphone; 5S'ten sonra 6 ile geliyor.
  İphone 6 ile ilgili pek çok haber kulaktan kulağa dolaşmaya başladı bile bunlardan en heyecan vericisi ise safir ekran özelliği. Safir gibi değerli bir taş nasıl olurda bir telefonun ekranında kullanılır?
  iphone6.jpg
  Safir, alüminyum oksidin kristalleşmiş bir hali. Taşıdığı demir ve titanyum element parçaları sayesinde de o doğal mavi rengini kazanıyor. Ayrıca elmastan sonra en sert madde olma özelliği de var. Yani sıradan bir cep telefonu camından çok daha dayanıklı.

  Söylentilere göre iPhone 6, basınç, nem ve sıcaklık sensörleriyle beraber gelecek. Ayrıca yeni nesil iPhone'da da daha hızlı işlemci olması da muhtemel.

  Ayrıca cihazın full HD (1,920x1,080 piksel) çözünürlüğe sahip olacağı belirtildi. Merakla beklenen telefon ayrıca 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB gibi hafıza seçeneklerine sahip olacak. Yine rapora göre akıllı telefonun, 2 GB RAM, 10 megapiksel arka kamera 3.2 mega piksel ön kamera, 1800 mili amper batarya gücü ve 64 bit A8 işlemciye sahip olacağı belirtildi.