iPhone 6 Plus bükülme problemi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Erva tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. iPhone 6 Plus bükülme problemi

  [​IMG]


  Apple son bombası olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı 9 Eylül tarihinde tanıtmış ve merakla bekleyen kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Satışların başlamasıyla birlikte kullanıcıların şikayetleri de peş peşe gelmeye başladı. Herkesin bükülebilen bir telefon hayalini kurduğu şu dönemde iPhone 6 Plus bu beklentileri istemeden de olsa gerçekleştirmeyi başardı. Ancak bu üstün bir özellik değil aksine kullanıcıları çileden çıkaran bir hata olarak karşımıza çıktı.

  İddialara göre iPhone 6 Plus’ı uzun süre pantolonun arka cebinde taşıyan kullanıcıların ortak şikayeti telefonun büküldüğü yönünde. Bütün bu şikayetlerin peş peşe gelmesiyle birlikte telefon inceleme uzmanları duruma el attı ve yapılan incelemeler neticesinde iPhone 6 Plus’ın bilek gücüyle bile kolayca bükülebildiği kanıtlandı.

  Son dönemde teknoloji dünyasının gözleri iPhone 6 Plus üzerinde ve bu bükülme sorununun ne zaman hallolacağını tartışırken araştırmalar, testler de devam ediyor. Son yapılan testlerde birbirinden farklı 5 ayrı model üzerinde bir makine ile aynı oranda kuvvet uygulandı ve sonuç iPhone 6 Plus kullanıcılarını üzecek nitelikte oldu. Yapılan testlerin sonucunda en dayanıksız telefon HTC one oldu iPhone 6 Plus is en dayanıksız ikinci telefon olarak durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

  Yapılan testlerde sınıfı geçen üç telefon modeli ise LG G3, iPhone 5 ve Galaxy Note 3 oldu. 60 ile 70 kg arasında değişen basınca karşı oldukça dayanıklı olan ve deforme olması uzun süren bu telefonlar kullanıcılarının yüzünü güldürdü.

  Apple‘ın kanıtlanan bu sorun karşısında ne yapacağı ve sorunu ne zaman ortadan kaldıracağı merak ediliyor. iPhone 6 Plus’ın kolay bükülmeye karşı ne gibi tedbirler alacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

  iPhone 6 Plus’ın uygulanan basınç karşısındaki halini aşağıdaki görselde açıkça görebilirsiniz. İşte kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan iphone 6 plus…

  [​IMG]
  iPhone 6 Plus’ın basınç karşısındaki mağlubiyeti
   


Similar Threads: iPhone Plus
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri İphone carplay özelliği hangi araçlarda var 13 Temmuz 2016
Teknoloji Haberleri İphone 5S şarj olmuyorsa nedeni? 17 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Apple, iPhone 6 ekranını büyütüyor 17 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak? 17 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri iphone4 ve iphone5 çerez temizleme 17 Mayıs 2016