İphone 5S şarj olmuyorsa nedeni?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  İphone 5S şarj olmuyorsa nedeni?

  [​IMG]
  Akıllı cihazların ortak düşmanıdır toz. Suya ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olan yeni nesil akıllı telefonlar malesef toz karşısında eli kolu bağlanmış bir halde savunmasız kalıyorlar.

  Gün içerisinde cebinizde taşıdığınız ya da evde/işte oraya buraya bıraktığınız telefonunuz maruz kaldığı tozu kulaklık ve şarj yerlerinden içine alarak bir süre sonra karşınıza büyük bir sorunla çıkmaya hazırlanmaktadır. Bu sorunların en farkedilir olanı ise telefonunuzun şarj olmamasıdır.

  iPhone 5S ya da daha önceki serilerde eğer sizde şarj sorunu yaşıyorsanız telefonunuzu bir temizlik operasyonundan geçirmenizde fayda var. Bunu da yaparken telefonunuz ile birlikte size verilen küçük iğne şeklindeki aparatı kullanabilirsiniz.


  Resimde gördüğünüz gibi telefonunuzun şarj ve kulaklık gibi korunmasız kısımlarından içeri giren tüycükler zamanla telefonunuzun kulaklığının tam oturmamasına bunun yanında da şarj sorunu yaşamanıza neden olur.

  Şarj edemediğiniz telefonunuzun içine birşeyler kaçtığını düşünüyorsanız iğne şeklindeki aparatı dikkatli bir şekilde kullanarak telefonun şarj aletini taktığınız kısmını temizleyin ve daha sonra yeniden şarj etmeyi deneyin. Sorun çözülmüş olacaktır.