iPhone 5'in Türkiye satış tarihi

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 16 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. iPhone 5'in Türkiye satış tarihi açıklandı


  iPhone 5, sonunda resmi olarak Türkiye'de satışa sunuluyor..

  Apple’ın son akıllı telefonu iPhone 5’in Türkiye’deki resmi satışı başlandı. Amerika’da 12 Eylül’de duyurulan ve 19 Eylül’den itibaren birçok ülkede satılmaya başlayan Apple’ın yeni ürünü yaklaşık 3 ay sonra resmi satış için Türkiye’ye geldi.

  iPhone 5, Türkiye'de operatörler aracılığı ile satışa sunulacak. Turkcell, Vodafone ve Avea'nın 14 Aralık Cuma günü kontratlı olarak iPhone 5 satışına başlaması bekleniyor. Bize ulaşan haberlerde bazı operatörlerin ön kayıt ile şimdiden sipariş almaya başladığı ve ilk etapta yoğun talebin karşılanamayacağı yönünde.

  iPhone 5, 14 Aralık'ta Türkiye ile birlikte; Arnavutluk,Ermenistan, Bahama, Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, Kosta Rika,Kıbrıs, Ekvator, Endonezya, İsrail, Jamaika, Ürdün, Kuveyt,Makedonya, Malezya, Moldova, Karadağ, Panama, Paraguay,Filipinler, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan,Birleşik Arap Emirlikleri ve Venezuella'da satışa başlandı..

  21 Aralık'ta ise Barbados, Botswana, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Gine, Fildişi Sahili, Kenya, Madagaskar, Mali,Mauritius, Fas, Nijer, Senegal, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, St.Vincent ve Grenadinler, Tunus, Uganda ve Vietnam, iPhone 5 ile buluşacak ülkeler olarak açıklandı.