İphone 5’in Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda zamaneanne tarafından 7 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. İphone 5’in En Yeni Özellikleri  İphone 5 yaklaşık 2 ay sonra piyasada yerini alacak. Her ne kadar yeni özellikleri sır gibi saklansa d abasından sızan bazı bilgiler yeni İphonenun alanında çığır aşacağını gösteriyor. İşte en çok merak edilen o özellikler:

  1-) iPhone 4 kullanıcılarını canını çok sıkan anten sorunu kökten çözülmüş olacak. Çözüm kullanımla alakalı değil tamamen teknik ve donanımsal bir çözüm

  2-) iPhone 5 birçok özelliği ile artık bir telefon olmaktan ziyade fazlasıyla akıllı bir bilgisayar olmak yolunda ilerliyor. Özellikle elektronik cihazların kontrol edilmesi iphone 5'in devrimsel özelliklerinden olacağı kesin gibi görünüyor.

  3-) iPhone 5'in uygulama kullanım sistemi değişecek, artık birçok uygulama paket olarak gelecek. AppStore kimliğinin öenmini yitireceği tahmin ediliyor.

  4-) Mobile cihazların kredi kartı gibi kullanılmasını sağlayan ve Android işletim sisteminde kullanılabilen Radyofrekans NFC uygulaması iPhone 5'e entegre edilebilecek. iPhone 5'in online alışverişleri kolaylaştıran özel bir scan sistemi ile gelmesi bekleniyor.

  5-) Yine Android'te gördüğümüz cihazın otomobil anahtarı gibi kullanılabilmesi özelliği iPhone 5'te kesinlikle bulunacak. Fakat bu Application sistemi ile değil entegre donanımsal bir özellikle

  sağlanacağı tahmin ediliyor.

  6-) Güvenlik sistemi daha da gelişen iPhone 5'in kaybolması ve çalınması durrumunda uzaktan erişim ile kilitlenmesi ve hiçbir biçimde kullanılamaması gibi bir özelliğin olması kesinleşmiş durumda.

  7-)Yeni iPhone 5'te 3,7 inç değil 4,00 inç ekran olacak. Ekranın görüş açısına göre görünürlüğü oldukça yüksek olacak. Parlama ve yansıma sorunu özel bir teknoloji ile aşılmış olacak.

  8-) Oval tasarım yerine daha köşeli bir tasarımın olacağı yine kesinleşen bilgiler arasında. iPhone 5'in daha da incelmesi bekleniyor fakat, İphone 5 konsepti ve devrimsel donanım özellikleri nedeni ile daha fazla inceleceğini tahmin etmiyoruz.

  9-) iPhone 5 oldukça hızlı bir işlemciye sahip olacak. İşlemcinin A5 Dual Core 1.5 GHz olması bekleniyor.

  10-) iPhone 5'in 4G ağ erişimine sahip olacağı kesin.