iPhone 5 Özellikleri ve iPhone 5 Hakkında Her Şey

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Belinay tarafından 2 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. iPhone 5 Özellikleri ve iPhone 5 Hakkında Her Şey lütfen iPhone 5 Özellikleri ve iPhone 5 Hakkında ayrıntılı bilgiler verirmisiniz.

  Cevap: iPhone 5 Özellikleri ve iPhone 5 Hakkında Her Şey

  Tasarım iPhone 5, iPhone 4S ve önceki iPhone sürümlerine göre ciddi bir tasarım farklılığı ortaya koyuyor. Daha uzun oluşuyla dikkat çeken cihaz, Apple tasarımcıları ve mühendisleri tarafından baştan aşağı yeniden tasarlanmış. iPhone 4Se göre daha ince olan iPhone 5, 7.6 milimetrelik inceliği yakalamış bulunuyor. Bununla birlikte yine iPhone 4Se göre %20 daha hafif bir ürünle karşı karşıyayız. iPhone 5in ağırlığı sadece 112 gram.

  Ekran iPhone 5, 4 inçlik bir ekrana sahip ve bu ekranın ilk göze çarpan özelliği dikdörtgen bir yapıya sahip olarak uzunca bir ekran deneyimi sunması. Kullanıcıların daha çok yatay kullanacaklarını düşünmemize neden olan bu yapı, Apple tarafından yeni iPhone üzerinde yer alan önemli farklılıklardan biri. Genişlik olarak iPhone 4S ile aynı boyuta sahip olan iPhone 5, kardeşine göre daha uzun.

  iPhone, üzerinde A6 çiple geliyor. iPhone 4S üzerinde yer alan A5 çipe göre her alanda ortalama iki kat daha yüksek performans ortaya koyabilen iPhone 5, hem işlemci hızı hem de grafik gücü olarak çok daha hızlı. Bununla birlikte her ne kadar Apple açıklamamış olsa da ara bellek biriminin (RAM) 1 GB olduğu tahmin ediliyor. Sahip olduğu bu güçlü işlemci ve grafik birimi ile iPhone 5, genel kullanım, uygulama açılış ve kullanımları, oyun performansı, video izleme performansı gibi ana konularda bir önceki iPhone ürünü olan iPhone 4Si ikiye katlıyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Şub 2017