iphone 5 ne zaman

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


  1. iphone 5 ne zaman gelir


    iPhone çıktığı günden beri ilgiyle durmadan büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. iPhone 4 ten sonra iPhone 5 için çalışmalara başlayan Apple, bu defa çalışmalarını Toshiba işbirliği ile sürdürecek. Toshiba kalitesiyle birleşecek olan Apple firmasının daha kaliteli ve kullanışlı bir iPhone için çalışmalara aralıksız devam ettiği bildiriliyor.

    Sadece iPhone 5 için özel olarak LCD firması kuran Toshiba ile , iPhone kalitesinde yüksek oranda artış bekleniyor. Yeni fabrika ile Iphone çılgınlığı artarak devam edecek. Yeni ürünlerin görüntü kalitesinin kat kat artmasıyla birlikte satışlarda patlama yaşanması bekleniyor. Gün geçtikçe ekstra özellikler ekleniyor ve adeta bir bilgisayar gibi her istediğinizi halletmenize olanak sağlıyor. Yeni üretilecek olan LCD film transistorları ile ekran üzerindeki duyarlılık arttırılacak ve dokunmatik ekranın daha iyi hale gelmesi sağlanacak. Bunun yanı sıra yeni ürünle birlikte gelen özelliklerden birisi de enerji tasarrufu. Ekranın incelmesiyle birlikte gereken arkaplan ışığı azalacak ve bu da enerji tasarrufunu sağlayacak. Herkesin sahip olmak isteyeceği bu muhteşem ürünün fiyatının da kalitesiyle orantılı olarak pahalı olması bekleniyor.

    Toshiba yeni kurduğu şirket ile direk olarak iPhone ekranı üretmeyecek fakat 2011‘ den sonra çalışmalara hızlı bir şekilde başlaması ve ekran üretimine geçmesi bekleniyor. Bu panellerde muhtemelen öncelikli olarak iPhone 5 ile kullanılacak.

    [​IMG]