iphone 5 çıkış tarihi

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 11 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. ıPhone 5 2011


  Teknoloji öncülerinden Apple Haziran ve Mayıs aylarında yılda iki adet model satışa sunuyor. 2011 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan modelin iPhone 5 adını taşıması bekleniyor.
  İphone 5 in, iPhone 4 gibi ince tasarımı, akıllılığı ve teknik özellikleriyle donatılması beklenilen cihazda, iPhone 4’ün anten sorunu ve cihaz kullanıcılarının en büyük eksiği gösterilen kamera çözünürlüğünün de önüne geçilmiş olacak.

  Üstün özelliklerle anılması beklenilen iPhone 5, 8 Megapiksel çözünürlüğünde LED Flaş destekli bir kameraya yer verebilir. Ekran teknolojisi olarak hiçbir değişiklik içermesini beklediğimiz cihazda gerçekleştirilecek olan en büyük değişiklerden biriyse ekranın 3.5 inç genişliğinden, 3.7 inç dolaylarına çıkartılması. 1.2 GHz hızında görev üstelenecek olan ARM tabanlı A4 işlemcisi ile birlikte yüksek performans sunacak olan işlemci, ayrıca Apple’ın kendi geliştirdiği iOS isimli mobil işletim sistemiyle birlikte bütünleşik olarak çalıştığı yapıyla dikkatleri üzerine çekecek.

  Ev telefonlarının kablosuz ve SIM kartsız olarak heryerde kullanılmasını sağlayan CDMA teknolojisini içermesini beklenen model, iPhone 5 adı yerine başka bir isime de sahip olabilir.

  iPhone 5 için Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da isimsiz Foxconn çalışanı bu konuda da açıklama yaptı. Buna göre iPhone 5, 2012'nin yaz aylarında piyasaya çıkacak. iPhone 4S'i saymazsak önceki iPhone'lar da yine bu dönemde piyasaya çıkmıştı.

  iPhone 5'in yazın piyasaya çıkmasını işaret edecek bir diğer belirti de AT&T ile alınan iPhone 4 kontratlarının bu yaz bitecek olması. Böylece iPhone 4 sahipleri, ara model olan iPhone 4S'i atlayıp kontratları bittikten sonra iPhone 5 ile kontratlarını yenileyebilecek.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 May 2013