iPhone 4s Siri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  iPhone 4S ile beraber gelen en büyük yeniliklerden biri de Apple'ın ses tanıma özelliğine sahip olan ve ses komutları ile cihazınızı yönetmenizi sağlayan Siri - Kişisel yardımcı özelliği. Bu özellik işinizi çok kolaylaştıracak. Toplantı anında ya da herhangi bir şekilde meşgulken sadece sesiniz vasıtası ile istediğiniz komutu cihaza ileterek cihazı yönetmeniz mümkün olacak.

  Siri'nin en güzel yanlarından biri de "doğal dil" ile çalışıyor olması. Yani herhangi bir şablon ya da özel kodlamalarla konuşmuyorsunuz. Günlük konuşma dili ile cihazla konuşabiliyorsunuz. elbette ki şimdilik sadece İngilizce, Fransızca ve almanca olan bu özellik yine çok kısa bir süre içerisinde bir çok dilde hizmet vermeye başlayacak.


  iPhone 4s Siri Türkçe
  iPhone 4s Siri Türkçesinin ne zaman geleceği belli değil..

  iPhone 4s Siri Kurulumu
  Sadece iPhone 4S sahiplerine yayınlanan güncellemeyi indirmek için hiçbir şey yapılmasına gerek yok. 4S, internete bağlı olduğu anda otomatik olarak mini güncellemeyi kuruyor. Fakat aynı güncellemeyi indirme linkini kullanarak indirenler iPhone 4'e kurabiliyor.

  Apple, sadece 4S'e özel yaptığı için Siri portunu açık bıraktığı tahmin ediliyor. Bu port, diğer güncellemelerde şifreli olarak bulunuyordu.

  iPhone 4'e güncellemeyi yükleyenler Siri'ye erişme şansı yakalasalarda henüz girmek için imkan bulunmuyor. Apple'ın bu hatasını, yayınlayacağı ilk güncelleme ile birlikte gidermesi bekleniyor.