iphone 4s şebeke problemi

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 14 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  iphone 4s şebeke sorunu
  iPhone 4S'in bu kez de şebeke problemi çıktı..

  iPhone 4S kullanıcıları iOS 5.0.1 güncellemesi ile birlikte Apple tarafından da doğrulanan pil süresi problemini aşmış gibi görünüyor.Fakat pil süresiyle ilgili iOS 5.0.1 güncellemesi yapmış olmalarına rağmen sorun yaşadıklarını söyleyen kullanıcılar da çoğunlukta..
  Log'un haberine göre: Genellikle telefonu açıp kapatarak sorunu kısa süreli olarak çözmek mümkün. Ancak birkaç dakika içinde yine şebeke sorunu başlıyor. iphone 4s şebeke problemi kendini şebekeye bağlanamama, SIM kart hatası verme veya şebekeden düşme gibi şekillerde gösterebiliyor.

  PEKİ IPHONE 4S ŞEBEKE SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR ?

  Bu konuda Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı fakat Apple forumlarında paylaşıldığı kadarıyla problem eski SIM kartlardan kaynaklanıyor. Aynı sorunu yaşayanların paylaşımlara göre problemi birkaç farklı yöntemle geçici olarak kadar çözmek mümkün.

  Sorunu yaşayanların birçoğunun SIM kartı genellikle eski. SIM kartını 128k yeni SIM kartlarla değiştirerek çözdüğünü söyleyen kullanıcılar var.

  Diğer bir çözüm ise telefonun SIM PINini kapatmak; eğer SIM PIN kapalıysa açmak. SIM PINi Ayarlar (Settings) --> Telefon (Phone) --> SIM PIN menüsü altından kapatmak ya da açmak mümkün.