iPhone 4S Cebinde Patladı!

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 7 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Finlandiya da 17 yaşındaki bir öğrencinin cebindeki iPhone 4S patladı. Cebinden çıkan dumanı fark eden genç, “Telefon üç aydır sorunsuz çalışıyordu dedi.

  Fin basınında yayınlanan bir videoda, Henri Helminen babasının arabasından çıkıyor. Yazın çalıştığı iş yerine doğru yürüyen videoda Henrinin cebinden dumanlar çıkmaya başlıyor.

  Bu sırada aceleyle telefonu cebinden çıkaran Henri telefonu uzaklara fırlatıyor. Yaşananlar güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, Henri iPhoneun üreticisi Apple ile iletişime geçtiğini söyledi.

  Henri, “Telefonu 3 aydır sorunsuz bir biçimde kullanıyordum. Daha önce ısınma bile meydana gelmemişti. Apple telefonu inceleme kararı aldı dedi.

  Henriyi işe götüren babası Juho Helminen de, “Önce oğlumun sigaraya başladığını düşündüm fakat daha sonra bağırmaya başlayınca yardıma koştum. O gün işe bir saat erken gittiği için facianın eşiğinden dönüldü. Çünkü normalde o saatlerde telefon yanındayken uyuyordu dedi.

  Henrinin elinde yanık izi oluştuğu kaydedildi. 2011de Sydneyde bir iPhone 4 alev almıştı. Öte yandan Apple tutkunları yaşananların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

  Bazı kullanıcılar, internet sitelerine “Olayın yaşandığı yer Nokianın fabrikasına çok yakın. Apple ın satışını düşürmek için böyle bir video yayınlandı açıklamasını yaptılar.