iPhone 4 ve iPhone 5 hoparlörden ses gelmiyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Erva tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. iPhone 4 ve iPhone 5 hoparlörden ses gelmiyor

  [​IMG]

  iPhone 5 ve iPhone 5 kullanıcılarından gelen şikayetler bir türlü son bulmuyor. İşte o şikayetlerden bir tanesi de konuşurken ya da müzik dinlerken hoparlörden ses gelmemesi sorunu. Kullanıcı konuşurken karşı tarafın sesini duymuyor ya da müzik dinlerken hoparlörden ses çıkmıyor. Ancak konuşma sırasında karşı taraf sizin sesinizi duymaya devam ediyor ise bu sorunun çözümü oldukça basit.

  Sorunun çözümüne geçmeden önce sorun hakkında biraz daha detaylı bilgi vermeye çalışalım. Telefonunuzla görüşme yaparken karşı tarafın sesi birden kesiliyor ancak karşı taraf sizi duymaya devam ediyordur. Kulaklık taktığınız zaman ise her hangi bir sorun olmadan görüşmelerinizi yapabiliyorsunuz. Yine telefonunuzdan bir müzik dinlemek istiyorsunuz ancak birden ses kesiliyor ama yine kulaklık takılıyken böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. İşte böyle bir problem yaşıyorsanız telefonunuzu bir servise götürmeden önce yapmanız gereken iki farklı ve basit yöntem var.

  iphone 4 ve iphone 5 için hoparlörden ses gelmeme sorunun çözümü

  Öncelikle bir cımbız ya da kulak çöpü yardımıyla telefonunuzun şarj yuvasını temizleyin. Muhtemelen zaman içerisinde buraya kaçan toz ve kir parçaları hoparlörden ses gelmesini engellemektedir. iPhone telefonunuzun yanında aldığınız iğne uçlu aparat yine telefonunuzun içine kaçan yabancı cisimleri temizleme için kullanılabilir.

  Eğer yukarıdaki yöntemleri deneyip başarılı olamadınız ise bu kez dikkatli bir şekilde telefonunuzun alt kısmında bulunan şarj yuvasını ve hoparlör deliklerini yavaşça süpürgenin ucuna tutup orada biriken toz ve kir parçalarından kurtulun. Süpürgenin çekiş gücü burada biriken ve sesin gitmesini engelleyen maddeleri çekecek ve artık sesiniz karşı tarafa sorunsuz gidecektir.

  Eğer bu yöntemleri yapmanıza rağmen ses sorunu yaşıyorsanız o zaman telefonunuzu bir servise götürmenizde fayda vardır.

  [​IMG]

  [​IMG]