İPhone 4 Çıktı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ve sonunda iPhone 4 ortaya çıktı!


  Ali Güngör
  Steve Jobs sahneye bizzat çıktı, iPhone 4'ün maharetlerini sıraladı. İşte efsane cebin yeni sürümü!

  Apple'ın patronu Steve Jobs, bugün yeni iPhone'u tanıttı! Daha önce isminin iPhone HD ya da iPhone 4G olabileceği konuşulan, efsane cep telefonu serisinin son üyesi iPhone 4 ismini taşıyor.

  iPhone OS 4'ün ismi de iOS 4 olarak değiştirildi ve World Wide Developer's Conference çerçevesinde bütün özellikler resmen ortaya döküldü.

  Hem yazılım, hem de donanım olarak yeniden doğan iPhone 4, öndeki kamerasıyla sadece 3G görüşmeleri değil, yeni FaceTime isimli gerçek zamanlı video sohbet uygulamasını da barındırıyor. Bu uygulama WiFi üzerinden kullanılabiliyor.

  Ama bu tür detaylar çok, herkesin merak ettiği şey daha önce sızan tasarımın ne kadar değiştiğiydi ve bu soru gördüğünüz üzere cevaplandı...

  iPhone 4'ün 16 GB belleğe sahip modeli 199 dolara, 32 GB belleğe sahip modeli ise 299 dolara satılacak. Bu fiyatlar AT&T üzerinden alımlarda ve 2 yıllık kontrat ile geçerli olacak.

  Kontratı 2010'da dolanlar yükseltme yapabilecek. 24 Haziran'da satışa çıkacak olan cep telefonu için ön siparişler 15 Haziran'da başlıyor.

  Amerika, Fransa, Almanya ve İngiltere'de satışa sunulacak olan telefon, 2010 sonuna kadar 88 ülkede daha satışa çıkacak.

  Ayrıca ürün için 6 renkte kılıf 29 dolardan satılacak.

  Yeni iPhone 4, cam ve çelikten yapılmış, önceki iPhone'dan yüzde 24 daha ince bir kasaya sahip.

  Apple A4 işlemci kullanan telefonun bataryası eskisine göre daha büyük. Bu sayede 7 saat 3G görüşme, 6 saat 3G sörf, 10 saat WiFi sörf ve 300 saat bekleme süresine sahip oluyor.

  Ön kamera ile görüntülü görüşmeye imkan tanıyan yeni telefonun arka kamerası ise LED flash ile güçlendirilmiş 5MP bir kameraya sahip.

  Daha önceden tahmin edildiği üzere microSIM kullanan cep telefonunda 2 mikrofon ve 3 açılı jiroskop bulunuyor. 6 açılı hareket algılama özelliği ile oyunlar artık daha da gelişmiş durumda. Steve Jobs bunu Jenga oynayarak gösterdi...

  iPhone 4'ün en önemli özelliği!

  Yeni iPhone'un WiFi, GPS, Bluetooth, UMTS ve GSM bağlantı özelliklerini, 802.11n WiFi desteğini bir kenara bırakırsak, en önemli özelliklerinin tasarım ve ekran olduğunu görüyoruz.

  iPhone 4, çelik çerçeveyi bir anten olarak kullanıyor ve bu aynı zamanda sağlamlık veriyor. Çizilmeye karşı dayanıklı cam ise parlak bir yüzey ve oldukça şık görünüyor.

  Steve Jobs yeni tasarımı eski Leica kameralarla özdeşleştiriyor. Gerçekten de oldukça eski ve klasik tasarımlardan öğeler var. Ses tuşlarının ayrık olması, çelik kasadaki birleşme yerlerinin ayrık olması hep ince tasarım öğeleri.

  Bütün bu tasarım cihaz kapalıyken etkileyici duruyor ancak iPhone açıldığında gerçek şov başlıyor...

  iPhone 3GS ve iPhone 4'ün ekran farkı!

  İşte iPhone 4 ile 3GS'in farkı
  Yeni iPhone 4'ün şüphesiz en etkileyici özelliği yeni ve yüksek çözünürlüklü ekranı oluyor.

  Kristal berraklığında görüntü pek çok reklamda iddia edilen bir şey ama iPhone 3GS ile iPhone 4 yan yana konulduğunda fark ortaya gerçekten çıkıyor.

  Daha önce mikroskop görüntüleri ortaya çıkan ekran çok yüksek çözünürlüğe sahip. 960'a 640 piksel çözünürlük ve 326 piksel-inç oranı ile yüksek DPI sunuyor. Bu değer gerçekten çok yüksek.


  [​IMG]
    2. Cevap: İPhone 4 Çıktı

  [​IMG]
  Bune yahu laptop büyüklüğünde nerdeyse cep telefonu diye kandırmayalım milleti bu cebe sığmaz ki :f73:
    3. Cevap: İPhone 4 Çıktı

  hazan ipad ile iphoneyi karıştırıyorsun:)