ipad

'Teknoloji Haberleri' forumunda Dark tarafından 14 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Apple ipad,


  Bazı kişiler iPad için gelmiş geçmiş en iyi Apple ürünü yakıştırması yaparken, bir çoğuda iPad'in sadece büyütülmüş bir iPhone'dan ibaret olduğunu düşünüyor.

  [​IMG]  ipad Dokunmatik klavye

  Fotoğrafta bir kullanıcıyı dokunmatik klavyeyi kullanırken görüyorsunuz. Sadece yatay pozisyondayken açılabilen sanal klavye QWERTY tuş düzenine sahip.

  [​IMG]

  iPad çok ince ve çok hafif

  iPad'in toplam ağırlığı sadece 750 gram ve kalınlığı ise sadece 1.3 cm! Ekranda kullanılan teknoloji ise son jenerasyon iMac'lerdekiyle aynı.
  [​IMG]

  iPad aynı zamanda bir e-kitap okuyucusu

  iPad aynı zamanda bir elektronik kitap okuyucusu olarak da kullanılabiliyor. Apple'ın internet üzeinden hizmete açtığı iBook mağazasından indirilen kitaplar, iPad ile yumuşak sayfa geçiş efekti eşliğinde keyifle okunabiliyor.


  [​IMG]

  iPad ile sörf keyfi

  Fotoğrafta bir kullanıcıyı iTunes mağazasını ziyaret ederken görüyorsunuz. iPad'in ekranı internette sörf yapmak için oldukça yeterli bir alan sağlıyor.


  [​IMG]


  ipad Ekranı tamamen dokunmatik

  Yeni iPad'in LCD ekranı 9.7 inç boyutunda ve aynen iPhone'da olduğu gibi tamamen dokunmatik olarak çalışıyor. Klavye fonksiyonu ise sadece yatay pozisyondayken açılabiliyor.
  [​IMG]  ipad A4 dosya kağıdı değil bir işlemcidir!

  Yeni iPad'de tamamen Apple üretimi olan A4 işlemcisi kullanılıyor. Aslında A4 yongasının içinde işlemci, ekran kartı, giriş/çıkış kontrolleri gibi pek çok farklı parça kombine edilmiş durumda.

  [​IMG]