İpad İle Yapılabilecekler

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 8 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. İpad İle Neler Yapılabilir  İpad İle Yapılabilecekler Nelerdir

  İpad ile neler yapabilirsiniz kısaca bahsedelim ipat tablet pc dir pc üzerinden alabildiğiniz her bilgiyi İpad dan da alabilirsiniz ipad da yazılımlar oldukça fazladır özellikle oyun konusunda çok gelişmiştir binlerce oyun vardır ipad da oynuyabileceğiniz..İpat belirli donanımları yükliyerek ipadınızı evinizde ki herşeyi kontrol eden uzakdankumanda olarak kullanabilirsiniz mikro dalga açıp kapatmaya tv açıp kapatabilir elektriklerinizi kapatabilirsiniz.

  Apple İpad ile neler yapılabilir ipad ne olarak kullanılabilir?

  1 iPadin dizüstünden farkı ne?

  Apple iPad, tablet bilgisayar kategorisine giriyor. Netbooklar gibi küçük ve taşınabilir bir bilgisayar ama fiziksel bir klavyesi yok, dokunmatik bir ekranı var.

  2. e-Kitap okuyucu cihazlardan farkı ne?

  Amazonun Kindleı başta olmak üzere pek çok dijital kitap okuyucu var. e-ink kullanan bu tür okuyucular gerçek kağıt gibi gözü yormayan bir görüntü sunuyor ama çoğu siyah beyaz.

  iPadin ekranı ise renkli ve dikay gibi yatay da gösterebiliyor. genel bilgisayar kullanımına daha yakın bir cihaz. Ancak arkadan aydınlatmalı ekran gözleri uzun okumalarda daha fazla yoruyor.

  3. Fiyatı nedir?

  Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak fiyatlar 499 ila 829 dolar arasında değişiyor. Yaklaşık 750 TL ila 1200 TL ediyor.

  Ucuz modellerde Wi-Fi var, daha pahalı modellerde 3G desteği sunuluyor. Buna ilaveten daha fazla depolama alanı da mevcut.

  4. İnternet bağlantısı nasıl olacak?

  Yurtdışında ürünle birlikte internet bağlantısı alma zorunluluğu bulunmuyor. Türkiyede ise 3G servis sağlayıcıların 3G modeller için özel ücretler ve kampanyalar sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

  Yurtdışında iPad için sınırsız internet bağlantısı 29.99 dolara sunuluyor. Yani yaklaşık 45 TLye.

  Wi-Fi sürümler ile kafelerde ya da evde internete bağlanmak mümkün.