İpad İle Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 14 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. İpad İle Masaüstü Bağlantısı
  Bilgisayarınıza yüklemiş olduğumuz uzaktan yardım programına tıklayarak bu programı blgisayarımızda çalıştıracağız, tabi bundan sonrası için bize gereken iphone cihazımızın, varolan wifi bağlantısından aldığı ip adresidir ki bu ip adresi üzerinden cihaz ile bilgisayar bağlantısını gerçekleştireceğiz. Ip adresini öğrenmek için daha önceden cihaza kurulan BossPref isimli uygulamayı kullanabiliriz, yahut modeminizin yönetim alanına girip iphone cihazımızın aldığı ip adresini de görmemiz mümkün.

  Programı çalıştırdığımızda yukarıdaki gibi bir ekrana ulaşacağız, burada ip adresi yazan kısıma iphone cihazımızın wifi ağından aldığı ip adresini yazacağız, eğer EDGE üzerinden farklı bir iphone'a bağlanmak istersek buraya ilgili iphone'un ip adresini yazmamız gerekli o zaman nerede olursa olsun o cihazla bilgisayardan uzak bağlantıyı sağlayabiliriz.

  Bu bağlanma girişimi ile beraber, iphone'da bir uyarı ekranı daha doğrusu, uzak bir bilgisayarın telefonumuza bağlanma iznini istediği ekran gelecektir. Accept butonuna basarak bu bağlantı için gereken izni telefonumuzdan verebiliriz. Bundan sonra artık bilgisayarımızdan iphone kontrol edilmek üzere hazır olmuş olacaktır.

  Bilgisayardan bilgisayara masaüstü bağlantısının tadını artık bilgisayardan iphone'a yahut iphone'dan iphone'a bağlanmak suretiyle yaşayabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Haz 2013