İpad Fiyatı,İpad Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu 1. İpad Fiyatı Türkiye


  Bilgisayar ve internet dünyasını tamamen dokunmatik ekranla işleyen bir platforma taşıyan iPad ile internette gezinip, e-posta gönderilebiliyor.

  Fotoğraf düzenleyip, yüksek çözünürlükte (HD) video izlenebilen cihaz ile aynı zamanda e-kitaplar da normal bir kitap sayfası çevirir gibi okunabiliyor. İtunes üzerinden binlerce şarkı direk olarak iPad’e indirilebiliyor.

  [​IMG]

  Apple'ın yurtdışında bir satış çılgınlığına dönüşen cihazı iPad, en basit tanımıyla internet erişimi sağlayan ve aynı zamanda bir çok özelliği barındıran olan bir tablet bilgisayardır.
  iPad'ler kısa bir süre önce Türkiye'ye Migros tarafından getirilmeye başlandı. Bu konudaki ikinici adımı da Avea 3G'li iPad'leri bazı bayilerinde satışa sunarak attı.

  IMEI kaydı yapılmış olarak 2 yıllık garantiyle satılan cihazların özellikleri şöyle:

  * 16GB, 32GB, or 64GB flash drive
  * 1 GHz Apple A4 özel tasarım, yüksek performanslı, düşük enerji tüketimli entegre
  * İvme algılayıcı
  * Ortam ışık sensörü
  * 10 saate kadar video, bir aya kadar bekleme yapabilen, 25what'lık, USB üzerinden şarj edilebilir gömülü pil
  * 1024 x 768 çözünürlük ve dosya formatına göre değişmek üzere 720p'ye kadar yüksek çözünürlüklü video oynatabilme
  * Yükseklik: 242.8 mm
  * Genişlik: 189.7 mm
  * Kalınlık: 13.4 mm
  * Ağırlık: 0.68 kg kablosuz modeli; 0.73 kg kablosuz ve 3G'li modeli
  * Ekran: 9.7-inch (çapraz olarak) LED teknolojisine sahip multi-touch geniş ekran. Üstelik IPS teknolojisine sahip
  * Çözünürlük: 1024 x 768 piksel ve 132 ppi (pixels per inch)
  * Parmak izi oluşmasını önleyen özel ekran kaplaması
  * Dil desteği.

  iPad'inizi internet erişimiyle kullanmak için mutlaka microsim karta ihtiyacınız olacak, cihaz 3G modemlerle çalışmıyor. Mevcut hattınızın olduğu kartı microsime dfönüştürmek mümkün ama buraqda da o kartı telefonunuzla kullanamama sorunu ortaya çıkar. Microsim kartlar şu an için sadece iPhone 4 ve iPad'lerde kullanılmaktadır, diğer tüm cihaz ve telefonlar nomral sim kartlarla çalışmaktadır.
  Elbette hattınızın olduğu kartı değiştirmek zorunda değilsiniz isterseniz ayrıca bir data hat yüklü microsim kart alabilir veya cihazla birlikte verilen microsim kartı kullanabilirsiniz. Cihazla verilen microsim kartın aktif edilmesi durumunda hat aktivasyon vergisi vereceğinizi belirmekte fayda var.
  iPad ile internete bağlanmak için tabi ki tek seçeneğiniz 3G değil, kablosuz internet bağlantısını da kullanabilirsiniz.
  Avea'da satışa sunulan iPad'lerin 32Gb ve 64GB hafıza kapasiteli iki seçeneği mevcut.

  iPad hakkında fazla bilgisi olmayanlar için şunları belirtmekte fayda var; bu cihazda kamera yok ve iPad ile görüntülü veya görüntüsüz konuşma yapamazsınız.

  FİYATLAR

  32 GB’lık KDV dahil 2268 TL ( 12 X 189 TL )
  64 GB’lık KDV dahil 2508 TL ( 12 X 209 TL )
    2. Cevap: İpad Fiyatı,İpad Özellikleri

  Bu parayı bu alete vermek akıl karı değil...Tabi parasını savurmak isteyenler varsa orasını bilmem...O kadar para vereceksin ama istediğin programı ya da uyguamayı çalıştıramayacaksın...Apple neyi uygun görmüşse o...

  2000 TL yi ona vereceğime daha süper bir bilgisayar alırım daha iyi..
    3. Cevap: İpad Fiyatı,İpad Özellikleri

  ya bu apple dalga geciyor sanki insanlarla yeni bir cihaz cıkarıyor ama bir cok donanımı eksik iphone 3g aldım ama 3g yok ne is anlamadım gitti :D simdi ipad almayı düsünüom ama camera yok bilmem başka bişy yok :S :S