iPad Apple'ın Planları Alt Üst Etti

'Teknoloji Haberleri' forumunda anniccha tarafından 6 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bir ay içinde 1 milyon adet satarak ciddi bir rekora imza atan iPad, satış planlarını alt üst etti...

  [​IMG]

  Apple, iPadi ABD dışında Nisan sonunda piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak ABDli elektronikseverlerin dinmeyen talebi, uluslararası pazarın ikinci plana atılmasına neden oldu. iPadin çıkışı böylece Mayıs ayının sonuna kaldı.

  Appledan konuyla ilgili yapılan açıklamada, 1 milyonuncu iPadin geçen Cuma satıldığı belirtildi. iPad piyasaya çıktığı ilk gün 300 bin satarak bir başka rekora imza atmıştı.

  Apple Başkanı Steve Jobs, iPadde arzın talebi karşılamaktan uzak olduğunu söyledi. Appleın en çok gelir elde ettiği bir başka cihaz olan iPhone, 2007 yılında ilk piyasaya çıktığında 1 milyonuncu adede ancak 74 gün içinde ulaşabilmişti.

  Appleın yeni cihazı aracılığıyla multimedyal-dijital içerik satmayı planlayan medya kuruluşları iPad satışlarını ilgiyle takip ediyorlar. Apple ise iPadle video alanında yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.

  16 GB hafıza kartı ve WiFi ile donatılmış iPad, ABDde 499 dolara satılıyor. 64 GB hafıza kartı, WiFi ve 3G ile internet erişimi sağlayan iPadin fiyatı ise 829 doları buluyor.

  (Gazeteport)