ipad 2 nin özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 1 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. ipad 2 nin artı ve eksileri


  iPad 2 nin Dezavantajları - iPad 2 nin Eksiklikleri - iPad 2 de Düzeltilmesi Gerekenler

  Applenin en çok satan cihazı olan Aplee iPad 2 tam anlamıyla son teknoloji ürünü.Fakat dört dörtlük denilebilecek kadar bir cihaz değil.Her üründe olduğu gibi iPad 2 nin de bazı eksiklikleri var.Tesbit edilenler ve Apple’nin ayrıntılı olarak tespit edecekleri gelecek üründe düzeltilirse kullanım daha kolay ve mükemmel bir ürün haline gelecektir.

  iPad 2 Apple’ın şüphesiz en çok satan ürünlerinden biri ve hatta piyasada şu an için tam anlamıyla ciddi bir rakibi bulunmuyor. Ancakher cihaz gibi iPad 2′nin de geliştirilmesi gereken yönleri bulunuyor.

  İşte iPad 2de Düzeltilmesi Gerekenler

  Geliştirilmesi gereken özelliklerden biri multitask (çoklu işlemyapabilme) özelliği. Arka planda birçok uygulamayı aynı anda çalıştırabilmek hiç yoktan iyi ancak iOS’un şu anki multitask özelliğinin daha da ilerlemesi gerekiyor. Uygulamaları görebildiğiniz ekranda bir uygulamayı kapatabilmeniz için üzerine basıp beklemeniz gerekiyor daha sonra açılan yerden uygulamayı kapat seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Çok pratik olmamakla beraber iOS’un ileri sürümlerinde değişmeyecek bir durum değil.


  İkinci geliştirilmesi gerek uygulama ise Safari. Yine iPad 2′yi sık kullananların fark edebileceği üzere ana ekran tuşuna iki kere tıkladığınızda karşınıza multitask çubuğu çıkıyor. Buradan Safari hariç diğer uygulamaları görebiliyorsunuz. Halbuki Safari’nin açık pencerelerinin de görülebileceği bir ekran durumu oldukça kolaylaştırabilirdi.

  Üçüncü ve son geliştirilmesi gereken özellik aslında iOS’da zaten uzun zamandır olmayan bir özellik, Flash. Apple severler duruma alışık olsa da internette ne kadar çok Flash destekleyen site olduğunu iPad 2 kullandığınızda daha çok fark ediyorsunuz.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 May 2013