iOS 7 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 22 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Eğer sizde Cihazınıza iOS 7 yükledikten sonra daha önceki iOS sürümüne geçmeyi düşünenlerdenseniz bu yazımızı ve küçük hatırlatmamızı dikkate almanızı öneriyorum arkadaşlar.Bu konu ile ilgili karar vermeden önce iyi düşünmelisiniz.Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim nedeni iOS 7 yükledikten sonra iOS sürümüne dönmek isteyenler için bu çokta mümkün olmuyor malesef.

    iPhone, iPad ve iPod Touch 5 için yayınlanan iOS 7'yi cihazlarına kurduktan sonra beğenilmeyen iOS 7 den geriye dönmek istediler.Daha iOS 7'den bir önceki iOS sürümü olan iOS 6.1.3 ve 6.1.4'e dönmek isteyenler kullanıcılar bugüne kadar cihazlarına uygun olan ipsw dosyalarını kullanarak geri dönüş işlemlerini yapabiliyorlardı.iTunes üzerinden gerçekleştirilen bu geri dönüş işleminde, ipsw dosyaları Apple'ın serverlarından onaylandıktan sonra iOS yeniden cihazlara yüklenebiliyordu.

    Apple iOS 6 sürümlerini imzalamayı bıraktığını açıkladı bu nedenler artık iOS 7'den geri dönüş yok böyle bir durum söz konusu değil.iTunes üzerinden ipsw dosyaları ile iOS 7'den geri dönmeyi düşünen kullanıcılar malesef artık bu işlemi yapamayacaklar.