iOS 6 Yenilikler

'Teknoloji Haberleri' forumunda Elfida tarafından 19 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. iOS6'nın tüm yenilikleri  Önceki sürümlerde sadece Wi-Fi ile çalışan Facetime, İOS 6 ile birlikte 3G ile de desteklenecek

  Telefonunuz çaldığında “Reddet” veya “Cevapla” seçeneklerinin yanı sıra “Mesaj ile Yanıtla” ve “Daha Sonra Anımsat” da seçenekleri ekleniyor.

  Alarm’lara artık şarkı (mp3) atayabileceksiniz.

  iOS 6 Beta 4 sürümü ile birlikte artık Siri, Türkiye’deki mekanları (Eczane, restoran, Starbucks, vs.) gösteriyor.

  Facebook ile arkadaşlarımızın fotoğrafları, telefon ve email bilgilerini doğrudan Rehber'e senkronize ediyor.

  IOS6 ile birlikte hava durumu ve dünya saatlerini de gösterebilen bir Alarm/Saat uygulaması geliyor.

  iOS 6 ile gelen yeni bir özellikte yandaki fiziksel tuş ile sessize alındığında cihazın artık titrememesinin sağlayabilecek olması

  Mail'lere fotoğraf ve video eklenebilecek.

  iOS 6 ile Mail uygulamasına gelen bir yenilik de, VIP diye de adlandırılan önemli kişilerin mesajlarını ayrıca gösterebilme özelliği. Bu uygulamayla kullanıcılar, mail atan kişinin önemli olduğunu düşünüyorsa, ilgili kişiyi VIP listesine ekleyerek, bundan sonraki mesajlarının ayrıca listelenmesini sağlayabilecek.

  iOS 6'da "Rahatsız Etme" seçeneği olacak. Bu seçeneği aktif ettiğinizde sizi arayanlar meşgulmüş gibi görecek ve telefonunuz çalmayacak. Bunlar cevapsız çağrı olarak kaydedilecek.  Passbook; Uçuş Kartları, Biletler, Mağaza Kartları ve Kuponlar gibi çeşitli firmaların barkodlu kartlarını tek bir uygulama altında topluyor. Bu özellik sayesinde hiç basılı bilet kullanmaya gerek kalmadan geçiş turnikelerindeki cihaza barkodlarını okutarak giriş yapabilecekler.

  iOS 6 ile birlikte sorunsuz bir Türkçe Q ve F klavye kullanılabilecek. Öte yandan, Türkçe F Klavye iPhone'larda olmayacak.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Haz 2013