İntibak Yasası Hakkında Bilgi

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 9 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


  1. İntibak Yasası Hakkında
    İntibak Yasası Hakkında Kısaca Bilgi

    İntibak yasası 1 milyon 913 bin kişinin maaşlarında artış sağlayacak. TBMMye sunulan yasa tasarısından 1 milyon 438 bin emeklinin yanı sıra, malullük aylığı alan 9 bin 933 ve ölüm aylığı alan 465 bin 96 vatandaş da yararlanacak. 2000den önce emekli olan hak sahibinin maaşı, 869 liradan bin 159 liraya çıkacak.

    İntibak Yasası Bu günlerde özellikle emeklileri ilgilendiren konulardan biri olan intibak yasası olarak bilinen ve aynı süre çalışmış ve aynı miktarda prim yatırmış olmalarına rağmen daha önce emekli olduklarından dolayı daha düşük maaş almak zorunda bırakılan emeklilerin durumunu düzeltecek olan çalışmadır. Yaklaşık 9 milyon emekliyi ilgilendiren ve maaşlarda ciddi artışlar öngören intibak yasası Başbakan Erdoğanın talimatıyla yoğun biçimde çalışan Maliye ve Çalışma Bakanlığı bürokratları haksızlıkları giderebilecek ve kamuya da mali anlamda çok fazla bir yük getirmeyecek senaryo üzerinde çalışıyorlar.

    İntibak Yasa tasarısı SSK İntibak Yasası Nedir? İntibak Yasası Hakkında Bilgi BAĞKURİntibak Yasası Nedir? İntibak Yasası Hakkında Bilgi Emekli Sandığından emekli olan emeklilerin aldığı maaşlar arasındaki farklılılları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir yasa. Söz konusu kanunun çıkması halinde emeklilerin maaşları arasındaki farklılıklar ortadan kaldırılacak ya da en aza indirilecek.