İnternetten Alış-Veriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 2 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. İnternetten yapılan Alış -Veriş
  İnternetten Nasıl alışveriş Yapılır?
  İnternetten kredi Kartı İle Alış-Veriş Yapma


  [​IMG]

  Artık hayatımızın bir parçası haline gelen interneti özellikle alışveriş yaparken kullanıyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kredi kartı bilgileriniz başkalarının eline geçebilir.

  İnternetten sipariş yoluyla televizyondan cep telefonuna, giyimden mutfak eşyasına kadar sayısız ürün alınabiliyor. Ancak güvenli sitelerden yapılmayan online ticarette müşteriler mağdur oluyor.

  Uzmanlar internet üzerinden cep telefonu, kitap, giyim eşyası gibi ürün alınırken, dikkat edilecek hususları şöyle sıralıyor:


  *İnternet üzerinden alışverişte kesinlikle tanınmış şirketlerden alışveriş yapılması gerekir.

  *İnternetten alış veriş yapmadan önce alışveriş yapılacak sanal mağazanın telefonunu, adresini, elektronik posta adresini ve adını tam olarak açık ve net bir şekilde verip vermediğine bakılmalı. Eğer o mağaza güvenilirse bu bilgileri çok açık ve net bir şekilde vermesi lazım. Vermiyorsa gönderilen üründe problem çıkması halinde şikayet merci bulamazsınız.

  * Satın almak istediğiniz ürün hakkında, mağaza tarafından detaylı bir açıklama sunulması gerekir. Size gelen ürün, istediğiniz ürün değilse, bunu ispat etmeniz gerekecek. İşte o zaman ürün hakkındaki detaylı açıklamanın fotokopisi imdadınıza yetişecek.

  * Mağaza tarafından satın alacağınız ürünün fiyatı ve ek ücretler, vergiler net olarak bildirilmeli. Ürünün toplam fiyatı, teslimat şartları, ödeme koşulları, iptal ve halindeki durumlar mutlaka belirtilmeli.

  * Ürünü satın aldıktan sonra size kaç günde ulaşacağı belirtilmeli.

  * Sanal ortamda kredi kartıyla alışveriş yaptığınız için şifrenizi ve bilgilerinizi vereceksiniz. Onun için kredi kartı şifresini vereceğiniz sayfanın adres çubuğunda HTTPS:// olması gerekir
  .

  kaynak:bugun.com.tr​
   
 2. Cevap: İnternetten Alış-Veriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  bu yorum deneme amaçlıdır ..deneme deneme